امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

نفت برنت در آستانه بازگشت به کانال ۶۰ دلاری

خرداد؛ قیمت نفت که  بعد از نگرانی‌ها نسبت به کاهش تقاضا به زیر ۶۰ دلار کاهش پیدا کرده بود، ‌امروز ۲ درصد بالا رفت تا در آستانه بازگشت به کانال ۶۰ دلاری قرار گیرد.

بعد از افت چند دلاری قیمت نفت در چند روز گذشته این بازار امروز تا حدی روند کاهشی را اصلاح کرد، تا امیدها برای بازگشت قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار تقویت شود.

نفت برنت امروز با رشدی یک دلار و ۱۷ سنتی، ۵۹ دلار و ۴۰ سنت قیت خورد. نفت شاخص آمریکا نیز یک دلار و ۱۲ سنت گران‌تر از دیروز معامله شد و به ۵۵ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه رسید.

این افزایش که حکایت از رشدی بیش از ۲ درصدی در قیمت نفت را دارد بیش از هر چیز مدیون اظهارات عربستان مربوط به کاهش تولید و صادرات نفت در ماه‌های آینده است.

 کاهش رشد صنعتی چین و آلمان به عنوان دو قطب صنعت آسیا و اروپا، مانع از بازگشت قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه شده است. با کاهش بیشتر قیمت نفت تولید نفت شیل در آمریکا صرفه اقتصادی نخواهد داشت و همین امر می‌تواند به کاهش تولید و بازگشت قیمت‌ها به کانال‌های بالاتر کمک کند. 
برچسب ها: نفت برند
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی