امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶

درخواست اسپانیا برای حاکمیت بر جبل الطارق پس از برگزیت

خرداد؛ادعای مالکیت اسپانیا بر منطقه جبل الطارق که راه ورود به آب های مدیترانه و اروپا است بارها توسط بریتانیا رد شده است

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «آگوستین روزتی» نماینده مجلس اسپانیا اعلام کرده است که کشورش باید اقدامات لازم برای بازپس‌گیری جبل الطارق از بریتانیا را انجام دهد.

وی همینطور اعلام کرد گه مالکیت بر جبل الطارق برای اسپانیا یک مسئله ملی و حیثیتی است و کشورش پس از برگزیت باید مالکیت آن را بازپس بگیرد.

گذرگاه جبل الطارق که مطابق پیمان «اترشت» در سال ۱۷۱۳ به دولت بریتانیا واگذار شده است، گذرگاه مهم آبی است که ورود به آب های مدیترانه و اروپا را ممکن می سازد.

در دو رفراندوم عمومی در جبل الطارق در سال‌های ۱۹۶۷ و ۲۰۰۲  مردم این منطقه حاکمیت اسپانیا بر خود را رد کردند.

در صورت خروج بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا مرز مشترک اسپانیا و جبل الطارق مورد مناقشه خواهد بود و رفت و آمد مردم اسپانیا در این منطقه که برای کار روزانه رفت و آمد می کنند، با مشکل مواجه خواهد شد.

ادعای مالکیت اسپانیا بر این منطقه بارها توسط بریتانیا رد شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی