امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

تصمیمات بانک مرکزی موثر بود؛ ادامه روند کاهش نرخ ارز

خرداد؛ عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر ضرورت ادامه روند نزولی نرخ ارز تاکید کرد و گفت: تصمیمات مناسبی در حوزه ساماندهی بازار ارز از سوی بانک مرکزی اتخاذ شد.
 
محسن بیگلری با اشاره به روند رو به کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر، با بیان اینکه تصمیمات مناسبی در حوزه ساماندهی بازار ارز از سوی بانک مرکزی اتخاذ شده است، افزود: تشکیل بازار متشکل ارزی از اقدامات مفیدی است که می تواند روند کاهش نرخ ارز را تسریع کند.

وی با تاکید بر اینکه بازار مسکن، طلا و حتی کالاهای اساسی مردم از نرخ ارز متاثر بوده است، تصریح کرد: با ادامه روند کاهش نرخ ارز و تلاش بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در نرخ ها به طور حتم در بازارهای موازی نیز شاهد بهبود نسبی قیمت ها خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید شفافیت در حوزه توزیع ارز افزایش یابد، گفت: در پی کاهش بی سابقه نرخ ارز مردم باید بدانند که سرمایه گذاری در این حوزه به صلاح نبوده و به طور حتم به متضرر شدن آنها می انجامد.

بیگلری با تاکید بر اینکه با اعتماد مردم به مسئولان روند عرضه ارزهای خانگی به بازار تشدید شده و کاهش نرخ ارز ادامه پیدا می کند، افزود: خوشبختانه برنامه های بانک مرکزی در راستای افزایش اعتماد عمومی توانسته تا حدودی در این مسیر موفق باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ارایه ارز دولتی در برهه ای به ایجاد فساد اقتصادی دامن زد، تصریح کرد: مهم تر از ارایه ارز دولتی، حمایت از تولید کننده واقعی و مصرف کننده است در اینصورت فسادی نیز در حوزه ارزی ایجاد نخواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس آماده همکاری با دولت به ویژه بانک مرکزی در حوزه تنظیم قیمت ها در بازار ارز است.
برچسب ها: ارز ، بانک مرکزی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی