امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸

«شل» برای تبلیغات انتخاباتی ترامپ دست به جیب شد

خرداد؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در حالی در تجمع تبلیغاتی پنسیلوانیا حضور یافت که شرکت «شل» به نیروهای کارگر خود برای حضور در این مراسم، پول پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ تلاش کرد از این گردهمایی برای خود در مورد یک مجتمع بزرگ تولیدی در غرب پنسیلوانیا کسب اعتبار کند و شرکت شل نیز که این تاسیسات را در دست ساخت دارد، ‌ برای تشویق کارگران به حضور در این مراسم، ‌ به آنها پول داد.

به رغم ادعای ترامپ، شرکت شل اعلام کرد که برنامه ساخت این مجتمع در سال ۲۰۱۲ کلید خورد، ‌ سالی که نیمه راه ریاست «باراک اوباما» بر کاخ سفید بود.۹۱۰۹

ترامپ در این گردهمایی، دستاوردهای خود در دوره ریاست جمهوری اش را در بوق و کرنا کرد و به رقبای دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، به شدت تاخت.

وی سرگرم بازدید از مجتمع پتروشیمی پنسیلوانیا متعلق به شرکت شل بود که قرار است رسوبات گاز طبیعی این منطقه را به پلاستیک تبدیل کند.

این تاسیسات در منطقه ای بنا می شود که تشنه سرمایه گذاری و اشتغال است، ‌ اگرچه منتقدان می گویند این پروژه به بزرگترین آلاینده هوا در غرب پنسیلوانیا بدل می شود.

شرکت شل برای احداث این مجتمع پتروشیمی از معافیت مالیاتی بالا و امتیاز مالی ۱۰ میلیون دلاری برخوردار شد.

اما شکست هیدرولیکی یا فرکینگ در جریان این پروژه، زنگ خطر را از سوی فعالان زیست محیطی و سایرین به صدا در آورده مبنی بر اینکه این فرآیند ممکن است سلامت و ایمنی ساکنان اطراف مجتمع را به خطر اندازد.

ذرات ریز پلاستیک در بدن پرندگان، ماهی ها، ‌ وال ها و انسان ها کشف شده و تاثیر این مساله بر سلامت انسان و این گونه های جانداری، تا حد زیادی نامعلوم است.

با این حال، ‌ ترامپ از سرمایه گذاری در زمینه پلاستیک در این مجتمع دفاع کرد و با اشاره به وجود اقیانوس های متعددی در سراسر جهان، ‌ مدعی شد که پلاستیک های آمریکا، عامل آلودگی اقیانوس نیست.

از سویی، ‌ «ری فیشر» سخنگوی شرکت شل اعلام کرد که این شرکت زمان و منابع زیادی صرف کرده تا مطمئن شود که انتشارات این کارخانه، شرایط و الزامات محلی، ایالتی و فدرال را تامین می کند.۹۱۰۹

در حال حاضر، پنج هزار کارگر ساخت و ساز روی این پروژه کار می کنند. اما تعداد کارگران دائمی به محض عملیاتی شدن این تاسیسات، ‌ به ۶۰۰ نفر کاهش می یابد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی