امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳

توافق ایران و عراق بر سر بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین

خرداد؛وزیر کشور از توافق ایران و عراق برای بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش خرداد، عبدالرضا رحمانی فضلی در دیدار با وزیر کشور عراق و در نشست امضای تفاهم‌نامه بین وزارت‌خانه‌های دو کشور ضمن تقدیر از یاسین الیاسری وزیر کشور عراق گفت: خوشبختانه  همکاری بین دو وزارتخانه از نظر مرزی، مبادلات ترابری و اربعین رو بهبود است.

وی افزود: با سفری که رییس‌جمهور ایران به بغداد داشت موارد همکاری بین دو کشور از جمله مرزها، امنیت و اربعین به صورت جدی‌تری پیگیری شد.

وزیر کشور تصریح کرد: امسال توانستیم در بحث بازگشایی مرز خسروی و لغو روادید به توافق برسیم و سطح خدمات را گسترش دهیم.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در جلسه امروز تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که پیش‌تر تمام موارد آن در حوزه‌های امنیتی و همکاری بین مرزی دو کشور در آن توسط کارشناسان دو وزارتخانه تدوین شده بود، گفت: در این تفاهم نامه بر افزایش همکاری‌ها و بهبود روابط و همچنین گسترش همکاری در استان‌های مرزی تاکید شده است.

وزیر کشور ایران افزود: امیدوارم امسال اربعینی باشکوه‌تر عظیم‌تر و موثر داشته باشیم و کمک کنیم مردم خوب عراق و ایران در اعتلای فرهنگ حسینی تلاش کنند

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی