امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۸۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

ظریف با رئیس‌جمهور فنلاند دیدار کرد

خرداد؛وزیر امور خارجه کشورمان که شب گذشته وارد فنلاند شده بود، در نخستین برنامه کاری با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش خرداد، محمدجواد ظریف در نخستین برنامه کاری خود در فنلاند با «سائولی نینیستو» رئیس‌جمهور فنلاند دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در اقامتگاه رئیس‌جمهور فنلاند برگزار شد دو طرف درباره مسائل دوجانبه و منطقه رایزنی کردند.

ظریف شب گذشته در بدو ورود به هلسینکی گفت: فنلاند از گذشته طرحی برای گفت‌وگو در منطقه خلیج فارس داشت که تقریبا مشابه طرحی است که ما مطرح کردیم. چند سال پیش من به هلسینکی آمدم و طرح تشکیل مجمع گفت‌وگوهای منطقه‌ای در خلیج فارس را مطرح کردم و فنلاندی‌ها همیشه به این موضوعات علاقه داشتند.

در همین راستا انتظار می‌رود این طرح یکی از موضوعات مورد بحث وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس‌جمهور فنلاند باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این نیز در خرداد ١٣٩٥ با رئیس‌جمهور فنلاند دیدار و دعوتنامه رسمی حسن روحانی را تقدیم وی کرده بود.

نینیستو نیز آبان سال ١٣٩٥ به تهران سفر کرده بود که در چهارچوب آن سفر چهار سند همکاری شامل یادداشت تفاهم در بخش انرژی، همکاری‌های فناوری و ارتباطات، مدیریت منابع جنگل و سند همکاری با آژانس صادراتی فنلاند به امضا رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی