امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

دعوای کانادا و انگلیس بر سر «جک جهادی»

خرداد؛ کانادا و انگلیس بر سر سلب تابعیت از یک تکفیری معروف دچار تنش شده‌اند.به گزارش رویترز، کانادا تصمیم انگلیس برای سلب تابعیت از «جک لتز» معروف به جک جهادی را محکوم کرده و آن را فرار از مسئولیت اعمال شهروندان خود دانسته است. جک جهادی که مسول قتل بسیاری از شهروندان و نیروهای ارتش سوریه است، تابعیت دوگانه انگلیس و کانادا را دارد. رالف گودال وزیر امنیت عمومی دولت کانادا با اشاره به سلب تابعیت این داعشی اروپایی از سوی انگلیس تاکید کرده اقدام لندن فرار رو به جلو و همچنین انداختن مسئولیت به گردن کانادا است.

جک جهادی که در سال ۲۰۱۴ به صفوف تکفیری‌های داعش پیوست دو سال پیش توسط نیروهای کرد در شمال سوریه بازداشت شده و هم‌اکنون در زندان آنها به سر می‌برد. او از مقامات انگلیسی خواسته او را به این کشور برگردانند چون ترجیح می‌دهد در انگلیس باشد. انگلیس هم روز شنبه اعلام کرد پاسپورت جک لتز را باطل کرده است. همین موضوع باعث اعتراض کانادا شده است. کانادا می‌گوید تروریسم مرز نمی‌شناسد و این کار انگلیس پرت کردن مشکل در آغوش دیگران است.
برچسب ها: کانادا ، انگلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

اهم اظهارات روحانی در جشنواره خوارزمی:در داخل مداوم در محاصره تبلیغاتی هستیم/بیش از جغرافیای‌مان به تاریخ‌مان افتخار می‌کنیم/اینقدر دیوار دورمان هست دیگر نیاز نیست شما دیوار بکشید/سلیمانی جناحی نبود و با همه جناح ‌ها خوب بود/می‌گویند وضع مردم بد است، البته وضع مردم خوب نیست اما مقایسه ای کنیم بین شش سال با دوره قبل از آن