امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

پمپئو از متملق‌ترین یاران پیرامون ترامپ

خرداد؛ مقام‌های سابق آمریکا، تصویر «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده را به‌ عنوان فردی متملق به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور ترسیم کرده‌اند؛ وزیری که اولویت اصلی‌اش، جلب اعتماد و اطمینان ترامپ است.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای خبری نشریه بیزنس اینسایدر، یک مقام سابق آمریکا که نامی از وی برده نشده، گفت که پمپئو جزو متملق‌ترین و چاپلوس‌ترین افراد پیرامون رئیس جمهوری است. ۹۱۰۹

در همین حال، بیزنس اینساندر اعلام کرد که تماس با وزارت امور خارجه آمریکا برای توضیح در مورد این مساله، بی‌پاسخ ماند.

پمپئو آوریل ۲۰۱۸ منصب وزیر امور خارجه آمریکا را پس از آنکه ترامپ با «رکس تیلرسون» سلف پمپئو به اختلاف برخورد، برعهده گرفت.

تیلرسون که مدیرعامل سابق شرکت «اکسون موبیل» بود، اختلافات بسیاری با ترامپ داشت که در نهایت منجر به اخراج وی شد.

پمپئو با وجودی که قبل از برعهده گرفتن پست وزیر امور خارجه آمریکا، هشدار داده بود که ترامپ، رئیس جمهوری سلطه جو خواهد بود، پس از انتصاب به یکی از وفادارترین خدمت کنندگان به رئیس جمهوری تبدیل شد.

براساس این گزارش، ‌ پمپئو معتقد است که شغلش، خدمت به رئیس جمهوری است، حال هر آنچه که ترامپ از وی بخواهد.

این رویکرد، مغایر با رویکرد مقام های ارشد سابق آمریکا همچون تیلرسون و «جیم متیس» وزیر دفاع پیشین این کشور است.

پمپئو به رغم عزم راسخ برای ترسیم شخصیت خود به عنوان فردی فوق وفادار به ترامپ، در مورد دستورهای غیرقابل پیش‌بینی و ناگهانی رئیس جمهوری پشت درهای بسته، ‌ ابراز نگرانی و سوظن کرده است.
برچسب ها: پمپئو ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی