امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸

زلنسکی: اسراییل نسل کشی مردم اوکراین را به رسمیت بشناسد

خرداد؛ رئیس جمهوری اوکراین از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست نسل کشی مردم کشورش در دوره شوروی موسوم به گلدمر را به رسمیت بشناسد.

ولادیمیر زلنسکی روز دوشنبه در دیدار با بنیامین نتانیاهو در کییف گفت: با تجلیل یاد دو میلیون قربانی هلوکاست از یهودیان اوکراینی، از اسراییل می خواهم که گلدمر را به عنوان نسل کشی ملت اوکراین به رسمیت بشناسد.
 وی خاطرنشان کرد که در چارچوب برنامه سفر دو روزه نتانیاهو به اوکراین، قرار است به همراه وی از مجموعه یادبود قربانیان اوکراینی هلوکاست به نام بابی یار در حومه کییف بازدید کند.  
گفتنی است، این نخستین سفر نخست وزیر اسراییل به اوکراین در ۲۰ سال اخیر به حساب می آید و نتانیاهو امیدوار است که حمایت صدها هزار اوکراینی مقیم سرزمین های اشغالی را در آستانه انتخابات پارلمانی زودهنگام اسراییل که قرار است یک ماه دیگر برگزار شود، به دست آورد.
پارلمان اوکراین (رادا) در سال ۲۰۰۶ قانونی به نام گلدمر را برای گرامیداشت یاد قربانیان گرسنگی و قحطی اوکراین در سال های دهه ۱۹۳۰ میلادی در دوره شوروی سابق تصویب کرد.
دولت اوکراین مدعی است که در دوره شوروی سابق هشت میلیون اوکراینی بر اثر سیاست های دولت شوروی و غصب زمین و اموال از گرسنگی جان سپردند.
روسیه به عنوان میراث دار اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرده است که در دوره شوروی علاوه بر اوکراینی ها، اقوام دیگر ساکن شوروی ازجمله روسها نیز بر اثر گرسنگی سالهای دهه ۳۰ میلادی قرن گذشته جان سپرده اند و شمار قربانیانی که دولت اوکراین مدعی شده است، درست نیست و تعداد قربانیان اوکراینی کمتر از شمار اعلام شده از سوی دولت این کشور است.
تاکنون ۱۹ کشور نسل کشی اوکراین در دوره شوروی را به رسمیت شناخته اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی