امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱

معاون پمپئو سفیر واشنگتن در مسکو می شود

خرداد؛ روزنامه نیویورک تایمز نوشت: جان سالیوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا به زودی به عنوان سفیر جدید واشنگتن در روسیه معرفی می شود.

به گزارش سه شنبه شب این روزنامه آمریکایی، انتظار می رود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سالیوان را جایگزین «جان هانتسمن» سفیر کنونی آمریکا در مسکو کند.

پست سفیر آمریکا در مسکو اگرچه بیشتر به عنوان یک موقعیت معتبر دیپلماتیک شناخته می شود اما با توجه به تحقیقات صورت گرفته در مورد دخالت های کرملین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ این پست چالش برانگیز شده است.

به دنبال انتشار این خبر، وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید تا کنون از پاسخگویی در مورد این خبر خودداری کرده اند.  

به گزارش نیویورک تایمز در صورت تایید این خبر، سالیوان، که به عنوان وکیل ارشد در سایر ادارات دولتی آمریکا خدمت کرده است، با تجربه محدود دیپلماتیک در برخورد با مسکو این پست حساس را بر عهده خواهد گرفت.

سالیوان قبل از پیوستن به دولت ترامپ در اوایل سال ۲۰۱۷ یک وکیل بود. وی در دولت بوش به عنوان یک مقام وزارت دادگستری و مشاور وزارت دفاع و مقام شماره ۲ در وزارت بازرگانی فعالیت می کرد.

وی هنگامی که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه سابق آمریکا از کابینه ترامپ اخراج شد به وزارت امور خارجه پیوست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین