امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

دولت سوئد در حال بررسی پیوستن به اینستکس است

خرداد؛ وزیر خارجه پیشین سوئد با غیر قابل قبول خواندن تناقض‌های آشکار آمریکا در تحریم غذا و دارو از بررسی پیوستن دولت این کشور به اینستکس خبر داد.

وزیر خارجه پیشین سوئد، رئیس اجرائی موسسه مطالعات بین المللی سوئد سیپری (sipri) و معاون پیشین بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در پاسخ به این سوال که ایالات متحده مدعی است که غذا و دارو شامل تحریم‌های این کشور نیست اما برای خرید این دو مشکلاتی را ایجاد می‌کند، نظر شما در خصوص این تناقض چیست، گفت: کالاهای انسان‌دوستانه از تحریم‌ها مستثنی هستند و دلیل اولیه شکل‌گیری سازوکار مالی اروپا هم همین مساله بود.

وی با تاکید بر اینکه اصول حقوق بشر می‌گوید مردم باید به غذا و دارو دسترسی داشته باشند، ادامه داد: برای ما این تناقض قابل قبول نیست.

وزیر خارجه پیشین سوئد همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه تعهد اروپا به ایران تنها منوط به اقلام انسان‌دوستانه نیست،اینستکس پاسخگوی نیاز ایران خواهد بود یا خیر؟ گفت: این سازوکار قطعا حوزه غذا و دارو را پوشش خواهد داد؛ اما من می‌دانم که ایران خواهان فروش نفت خود است و حوزه‌های بیشتری را مدنظر دارد.

وی افزود: البته ما روی این مساله کار خواهیم کرد. امیدواریم چین و روسیه هم در این راستا با ما همکاری کنند.

رئیس هیات مدیره موسسه سیپری در خصوص امکان عضویت سوئد در اینستکس گفت: من وزیر امورخارجه پیشین هستم و نمی‌توانم از طرف دولت صحبت کنم اما می‌دانم دولت سوئد در حال بررسی این مساله است.
برچسب ها: سوئد ، اینستکس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی