امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

انتقاد بایدن از اقدامات "شرم‌آور" ترامپ در قبال متحدان آمریکا

خرداد؛جو بایدن در آستانه سفر ترامپ به فرانسه برای شرکت در نشست گروه هفت، از اقدامات "شرم‌آور" او در خصوص متحدان آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش خرداد، جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که بارها بر لزوم بازگرداندن وجهه جهانی آمریکا تاکید کرده، از تمایل دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای خرید گرینلند، اعمال فشار بر متحدان آمریکا برای افزایش مشارکت مالی در ناتو و درخواست‌های او برای پیوستن مجدد روسیه به گروه هفت انتقاد کرد.

بایدن در بیانیه‌ای اظهار کرد: او به نزدیک‌ترین شرکای ما توهین کرده و دانمارک را که یکی از تواناترین متحدان ما است و بارها در کنار سربازان ما جنگیده و فداکاری کرده، تحقیر کرده است. او باردیگر به ناتو تاخته و با این کار بر باورش مبنی بر این که ناتو یک ابزار زورگیری از متحدان در ازای حفظ امنیتشان با مدیریت آمریکا است، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وی افزود: ترامپ به رغم سابقه دیرینه ولادیمیر پوتین در رفتار تهاجمی و تحریک‌آمیز علیه آمریکا و متحدانمان در اروپا، از بازگشت او به گروه هفت دفاع کرده است.

بایدن اظهار کرد: اقدامات ترامپ فقط شرم‌آور نیست، بلکه امنیت مردم آمریکا را به خطر می‌اندازد. هر اتفاقی ما را در صحنه جهانی منزوی‌تر کرده و نشان می‌دهد که شعار"اول آمریکای" ترامپ یعنی تنهایی آمریکا.

معاون سابق رییس جمهور آمریکا در ادامه اظهار کرد: روش ترامپ در بیش از دو و نیم سال ریاست جمهوری‌اش مشخص شده است. او هرگز هیچ فرصتی را برای تحسین دیکتاتورهایی مانند پوتین و کیم جونگ اون از دست نمی‌دهد و از هر فرصتی برای حمله به نزدیک‌ترین متحدان دموکراتیکمان استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد او به جای رهبری در کنار دموکراسی‌ها، در تیم مقابل قرار گرفته است.

بایدن که در کمپین خود تاکید دارد که ریاست جمهوری ترامپ برای یک دوره دیگر می‌تواند به پایان ناتو ختم شود، در بیانیه خود گفت: ما روح این کشور را بازخواهیم گرداند و یک بار دیگر جامعه بین‌الملل را به سمتی هدایت خواهیم کرد که با مهم‌ترین ارزش‌های ما و دیگر بخش‌های جهان آزاد همسو باشد، نه اینکه علیه آن بایستد.
برچسب ها: جوبایدن ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی