امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

وزیر خارجه پاکستان با دبیرکل سازمان ملل درباره کشمیر رایزنی کرد

خرداد؛ «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان روز شنبه در تماس تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ، خواستار جلوگیری از آنچه که وی نقض حقوق بشر در کشمیر از سوی هند عنوان کرد، شد.

به گزارش رسانه های پاکستان، قریشی لحظاتی پس از گفت وگوی تلفنی با گوترش، با حضور در نشست خبری در اسلام آباد گفت: پاکستان از دبیرکل سازمان ملل و دیده بان های حقوق بشر می خواهد تا به وضعیت اسفناک مسلمانان کشمیر رسیدگی کنند.

وی اظهار داشت: محدودیت های شدید از سوی دولت هند در منطقه جامو و کشمیر باعث تشدید اوضاع و دشوار شدن زندگی غیرنظامیان شده است.

قریشی گفت که وی به اطلاع دبیرکل سازمان ملل رساند که اقامه نماز جمعه در کشمیر ممنوع و نیروهای امنیتی اقدام به بستن مراکز مذهبی از جمله مساجد کرده اند.

وی با دعوت از هیات شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بازدید از منطقه کشمیر تحت کنترل دولت پاکستان، افزود: این هیات باید از آن سوی کشمیر (تحت کنترل هند) نیز بازدید کند.

وزیر امور خارجه پاکستان در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان نسبت به اقدام های احتمالی هند مبنی بر انجام عملیات کاذب در نوار مشترک مرز کشمیر و متهم شناختن پاکستان در این خصوص، نیز ابراز نگرانی کرد.

نخست وزیر پاکستان هفته گذشته در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به افزایش خطر رویارویی نظامی میان دهلی نو و اسلام آباد، گفت: شانس مذاکره با هند به حداقل رسیده است.

«عمران خان» اظهار داشت: عرصه برای مردم کشمیر تنگ شده و ما نگران نسل کشی مسلمانان در این منطقه هستیم.

وی همچنین خواستار اعزام هیات ناظران و نیروهای حافظ صلح به منطقه جامو و کشمیر ازسوی سازمان ملل شد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: حکومت نظامی و محدودیت های شدید در جامو و کشمیر وارد بیستمین روز شده و اوضاع برای مسلمانان کشمیری دشوارتر شده است.

دولت پاکستان در روزهای اخیر اعلام کرد که این کشور در اعتراض به وضعیت بحرانی کشمیر به دادگاه لاهه و شورای حقوق بشر سازمان ملل مراجعه خواهد کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی