امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰

منابع خبری از توافق امریکا و طالبان درباره دوره انتقالی خبر دادند

خرداد؛ منابع خبری اعلام کردند که امریکا و طالبان درباره دوره انتقالی و تشکیل یک دولت موقت ۱۴ ماهه به توافق رسیدند.

این منابع روز شنبه به شبکه خبری الجزیره گفتند که هیات نمایندگان امریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر درباره دوره انتقالی و تشکیل دولت موقت به مدت ۱۴ ماه به توافق رسیدند.

دور نهم مذاکرات آمریکا و طالبان به منظور گفت وگو درباره راه های اجرای توافقنامه صلح پنجشنبه در دوحه قطر آغاز شد.

این منابع افزودند، بحث ها درباره مخالفت طالبان با ادامه حمایت واشنگتن از دولت کابل در دوره انتقالی همچنان ادامه دارد.

به گفته این منابع، این توافق شامل تشکیل دولت موقت در کابل با حضور اعضای طالبان در پست های حساس و کلیدی خواهد بود.

این منابع که نامشان ذکر نشده است همچنین فضای گفت و گو میان دو هیات را مثبت ارزیابی کردند.

این دور از مذاکرات میان دو طرف به دنبال  کشته شدن دو نظامی آمریکایی در روز چهارشنبه گذشته  (۳۰ مردادماه) در افغانستان و انفجارهایی که روز دوشنبه (۲۸ مردادماه) شهر جلال آباد را لرزاند، آغاز شد.

در ادامه خشونت ها در افغانستان، شنبه گذشته (۲۶ مرداماه) نیز یک مراسم عروسی در کابل هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در آن ۸۰ نفر کشته شدند.

گروه ترویستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

انتظار می رود، خروج بیش از ۱۳ هزار نظامی آمریکایی از افغانستان در جدول زمانی مشخص که خواسته اصلی طالبان است و نیز برقراری آتش بس میان عناصر طالبان و نیروهای آمریکا یا دست کم "کاهش خشونت ها" میان دو طرف از جمله موارد مورد توافق میان دو طرف باشد.

تاکنون هشت دور مذاکره مستقیم میان آمریکا و طالبان برگزار شده که آخرین دور آن، روز یکشنبه ۲۰ مرداد در دوحه پایتخت قطر بدون نتیجه خاصی پایان یافت.

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، همکاری طالبان در مبارزه با القاعده، اعلام آتش‌ بس و آغاز مذاکرات رو در رو با حکومت افغانستان، چهار محور اصلی توافقنامه صلح آمریکا و طالبان است.
برچسب ها: آمریکا ، طالبان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی