امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

توصیه رئیس اروپا به سران گروه 7 در مورد ایران

خرداد؛ رئیس شورای اروپا در نشست امروز سران گروه هفت درباره مسائل مختلفی مانند ایران و برگشت روسیه به جمع کشورهای صنعتی سخنرانی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تاسک همچنین افزود اتحادیه اروپا استدلال ترامپ برای برگشت روسیه به این گروه اقتصادی را نمی‌پذیرد. توسک در عوض از «دعوت از اوکراین برای شرک در نشست بعدی گروه هفت» حمایت کرد.

 رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر مدعی شده بود از برگشت روسیه به جمع هفت کشور صنعتی جهان و تشکیل دوباره «گروه هشت» حمایت می‌کند.

همچنین یک مقام بلندپایه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: برگشت روسیه به جمع کشور‌های صنعتی نشان‌دهنده ضعف ما خواهد بود.

رئیس شورای اروپا در ادامه سخنان خود با اشاره به تحولات پیرامون برجام افزود سران گروه هفت باید برای یافتن زبانی مشترک درخصوص ایران بیشتر تلاش کنند.

دونالد توسک در بخش دیگری از سخنان خود تهدید کرد که اگر آمریکا تعرفه های گمرکی سنگین بر کالاهای فرانسه اعمال کند‌، اتحادیه اروپا پاسخ خواهد داد. به گفته توسک اگر آمریکا از اعمال تعرفه برای اهداف سیاسی استفاده کند، این امر می‌تواند برای همه جهان از جمله اتحادیه اروپا مخاطره آمیز باشد.

رئیس شورای اروپا به چالش خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت) هم اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا آمادگی ندارد درباره چشم انداز برگسیت بدون توافق با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس همکاری کند.


برچسب ها: اروپا ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی