امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

بدرقه داریوش اسدزاده به آرامگاه ابدی / "یک گنجینه رفت"

دومین آیین رونمایی از سردیس هنرمندان تلویزیون و سینما با حضور جمعی مدیران سیما و هنرمندان پیشکسوت در شهرک غزالی برگزار شد.
به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، قرار است در این مراسم از سردیس‌های چهار هنرمند ـ منوچهر اسماعیلی، داریوش ارجمند، ژاله علو، عبدالله اسکندری و جمیله شیخی ـ رونمایی شود.

در نخستین مراسم رونمایی از سردیس هنرمندان، پنج سردیس از محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، جمشید مشایخی، عزت‌الله انتظامی و علی نصیریان رونمایی شده بود. 

مراسم رونمایی از سردیس چهار هنرمند تلویزیون و سینما صبح سه‌شنبه ـ با حضور مهرداد عظیمی (رئیس مرکز تولید و فنی سیما)، کمال فیض‌آبادی (مدیر شهرک تلویزیونی)، منوچهر اسماعیلی، داریوش ارجمند، عبدالله اسکندری و بابک صحرایی همراه بود.

در این مراسم علاوه بر رونمایی از سردیس چهار هنرمند، از سایت و سامانه شهرک‌های تلویزیونی هم رونمایی شد.

همچنین احمد امیرحائری ـ قائم مقام مرکز تولید و فنی سیما ـ توضیحاتی را درباره‌ی راه‌اندازی سامانه و لوگوی شهرک تلویزیونی ایران (زنده‌یاد علی حاتمی) ارائه داد.

حائری گفت: مرکز تولید و فنی وابسته به معاونت سیماست و یکی از زیرمجموعه‌های آن شهرک تلویزیونی ایران (زنده‌یاد علی حاتمی) است. ۴۰ سال از سابقه و قدمت این شهرک می‌گذرد و اولین کار با سریال هزار دستان علی حاتمی آغاز شد. کار توسعه شهرک ادامه دارد و در آینده به ۵۰ هزار هکتار خواهد رسید. از آنجا که تجهیزات فنی زیاد شده، نیاز به ساماندهی سیستم نرم‌افزاری داشتیم. ۲۶ هزار دست لباس، هشت هزار قطعه تجهیزات فنی و ۱۳ هزار آکساسوار در گنجینه شهرک داریم؛ لذا برای دسترسی اطلاعات نیاز به وب‌سایتی برای اطلاع‌رسانی داشتیم. از طرفی برای بحث گردشگری و بازدید مردم عادی که به شهرک می آیند، نیاز به ساماندهی در بحث اطلاع‌رسانی داشتیم.

وی در ادامه گفت: لوگوی جدید شهرک نیز طراحی شده است؛ ۱۲۶۰ عکس از نقاط مختلف کشور برای ما ارسال شد و در نهایت یک عکس انتخاب شد.

در ادامه مهرداد عظمی، رئیس مرکز تولید و فنی سیما در سخنانی کوتاه گفت: هر سازمانی که بخواهد موفق باشد، سازمانی است که استعداد و ظرفیت خود را بشناسد. یکی از مهمترین سرمایه‌های سازمان صداوسیما، سرمایه‌های انسانی است. برای اساتیدی که در حوزه گریم، دوبلاژ، فنی و سایر بخش‌های سیما حضور دارند، آیین تکریم خواهیم داشت؛ همچنین اساتید دیگری که آثار مطرحی از آنها از قاب تلویزیون دیده شد از جمله آقای داریوش ارجمند که برای فرهنگ و هنر زحمات زیادی کشیده است.

او تاکید کرد: نگه داشتن ظرفیت و سرمایه شهرک سینمایی برای سیما حائز اهمیت است و توسعه آن ادامه خواهد داشت.

در ادامه این مراسم که در شهرک سینمایی غزالی برگزار شد، از داریوش ارجمند و منوچهر اسماعیلی تقدیر شد. ژاله علو ـ هنرمند مطرح عرصه نمایش و رادیو ـ هم به دلیل کسالت در این مراسم حضور نیافت.

همچنین در مراسم صبح سه شنبه، از تندیس دست عبدالله اسکندری، استاد پیشکسوت طراحی گریم رونمایی شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی