امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۸۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴

انتقاد روسیه از استانداردهای دوگانه آمریکا و غرب در قبال داعش

خرداد؛وزیر امور خارجه روسیه از استانداردهای دوگانه آمریکا و کشورهای غرب در قبال گروه تروریستی داعش انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف٬ وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با سوبراهمانیام جیشانکار، همتای هندی خود در مسکو گفت: آمریکا و متحدانش در قبال داعش که در فهرست تروریستی سازمان ملل قرار دارد، استانداردهای دوگانه اعمال می‌کنند.

وی افزود: شرکای غربی ما برای دستیابی به اهداف ژئوپلیتیک خود در افغانستان از گروه‌های تروریستی استفاده می‌کنند.

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: مسکو برای بهبود وضعیت امنیت افغانستان به حمایت خود از ارتش این کشور ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه هند نیز با اشاره به استقلال و ثبات افغانستان، گفت: سرنوشت افغانستان را باید مردم این کشور تعیین کنند.

در همینحال، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه طی نشست خبری که در مسکو پایتخت این کشور برگزار شد، به بررسی و ارزیابی آخرین تحولات منطقه و جهان پرداخت.

وی تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه را نامشروع خوانده و گفت: واشنگتن با این اقدامات روابط دو کشور را قربانی رقابت‌های انتخاباتی می‌کند. تحریم‌های ایالت متحده نه تنها برای روسیه بلکه برای تمامی کشورها ابزاری نامشروع جهت سرکوب به شمار ‌می‌رود.

زاخارووا در پاسخ به پرسشی درباره مسأله افغانستان نیز تصریح کرد: روسیه می‌تواند کشور ضامن صلح در توافق‌ میان طالبان و آمریکا باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پایان برای کاهش تنش میان هند و پاکستان در مسأله جامو و کشمیر نیز ابراز امیدواری کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی