امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۰۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵

بیانیه مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش

خرداد؛مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، در حمایت از محسن حاجی‌میرزایی، گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خرداد، بیانیه مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، در حمایت از محسن حاجی میرزایی، گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درآستانه ی سال تحصیلی جدید، وزارت آموزش و پروزش با ۱۴ میلیون دانش آموز، بیش از هرچیز دیگری نیازمندثبات و آرامش است با این حال، در۲سال پایانی دولت دوازدهم، باردیگراین نهادگسترده وبااهمیت، دستخوش تغییرات مدیریتی شد.

در پی پذیرش استعفای سید محمد بطحایی، از طرف رئیس جمهور، دکترسیدجواد حسینی به عنوان سرپرست وزارتخانه آموزش و پرورش معرفی شد. اگرچه معرفی دکترحسینی با بازتاب های مثبت فرهنگیان و تشکل های صنفی- سیاسی مواجهه شد و توقع این بود که دکتر حسینی برای اخذ رای اعتماد معرفی شود ولی شرایط و تقدیر به گونه ای دیگر رقم خورد.

ریاست محترم جمهوری این باریار دیرین خودآقای محسن حاجی میرزایی را که 6سال دبیری هئیت دولت رابه عهده داشت، به عنوان گزینه ی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

محسن حاجی میرزایی دبیر کنونی هیات دولت همواره در دوره های مختلف در دولت های "یازدهم" و "دوازدهم" به عنوان یکی از گزینه های تصدی آموزش و پروش مطرح بوده اما بنابه دلایلی ایشان ازپذیرش این مسئولیت امتناع می کرد. امااکنون شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد و قرعه فال به نام وی زده شد.

حاجی میرزایی یکی از مدیران مجرب ، کارآزموده و متخصص است که به خوبی با نظام بروکراتیک و نوع تصمیم‌گیری در سطح کلان کشور، آشنایی کامل دارد و شاید بهترین فردی است که دراین دوره ی زمانی که از دولت باقی مانده، ‌بتواند مسائل و مشکلات وزارت آموزش و پرورش را مدیریت ودرحدمقدورات کشورمرتفع نماید.

آشنایی حاجی میرزایی با فرآیندهای اداری و ظرفیت های قانونی کشورو همچنین، فرصت ها و تهدید های نظام آموزشی، امکان کم نظیری را برای وزارت آموزش و پرورش ایجادنموده است تابا تکیه برامکانات داخلی و گسترش تعامل و بهره‌گیری، ازظرفیت سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی ،شرایط مطلوب تری رابرای کاهش مشکلات وترسیم شرایط بهتر فراهم آورد.

بدون شک ترمیم حقوق معلمان، اجرای رتبه‌بندی، ارتقاء کیفیت آموزشی و کمرنگ شدن عدالت آموزشی از بزرگترین چالش‌های فراروی آموزش و پرورش است که با حضور محسن حاجی میرزایی، بیشترین امکان بسیج منابع مادی و معنوی برای حل این چالش‌ها محقق می‌گردد.

پاک دستی،سلوک مدیریتی ، مشورت‌پذیری، خردمندی ،میانه روی و حرکت برمدارعقلانیت از خصیصه های شاخص ایشان است که موجب شده تا مورد استقبال طیف های وسیعی از شخصیت‌ها و گروه های سیاسی قرار گیرند.

باعنایت به موقعیت کنونی کشور، ویژگی ها و خصایص فردی آقای حاجی میرزایی؛ شورای مرکزی "مجمع فرهنگیان ایران اسلامی" تصمیم گرفت حمایت خود را از جناب آقای محسن حاجی میرزایی اعلام نماید و در جهت معرفی هرچه بیشتر او برای کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی نهایت تلاش خود را به عمل آورد. از تمامی اعضا و هواداران در سرتاسر کشور و همچنین از شخصیت‌ها، جناح‌ها و گروه‌های سیاسی و صنفی که دغدغه نظام آموزشی کشور را دارند دعوت می‌نماید در فرصت باقی مانده تا روز رای اعتماد، کنشگرانه در جهت معرفی هر چه بهتر گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش، مشارکت نمایند و از همه ی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خصوصا اعضای فراکسیون امید درخواست دارد تا با رای قاطع خود به آقای حاجی میرزایی شرایطی را فراهم نمایند که وزارت آموزش و پرورش با امید، آرامش و ثبات، سال تحصیلی جدید را آغازنماید. لازم به یادآوری است بیانیه تفصیلی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی درباره ی "مسائل و چالش‌های آموزش و پرورش و همچنین انتظارات فرهنگیان و عموم مردم از وزیر جدید" در روزهای آینده منتشر خواهد شد. مجمع فرهنگیان ایران اسلامی 8 شهریور 1398

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی