امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹

کنگره آمریکا: تحقیق از پرونده پرداخت "حق‌السکوت" ترامپ به زنانی که با آنها رابطه داشته است

خرداد؛ "استورمی دنیلز" بازیگر آمریکایی فیلم‌های پورن و " کارن مک دوگال" مدل سابق مجله "پلی بوی" قرار است در اکتبر سال جاری میلادی در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دهند.دموکرات‌های مسلط بر یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند از پاییز سال جاری پرونده پرداخت "حق‌السکوت" از سوی دونالد ترامپ به دو زنی که پیشتر با آنها رابطه داشته را به جریان بیندازند.

به گزارش عصرایران، روزنامه واشنگتن پست آمریکا به نقل از منابعی این خبر را منتشر کرده و نوشته: قرار است از ماه اکتبر سال جاری کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که مدیریت آن با دموکرات هاست، دو زنی را که ترامپ پیشتر با آنها رابطه داشته را برای استماع شهادت‌شان احضار کند.

"استورمی دنیلز" بازیگر آمریکایی فیلم‌های پورن و " کارن مک دوگال" مدل سابق مجله "پلی بوی" قرار است در اکتبر سال جاری میلادی با حضور در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به سوالات نمایندگان دموکرات این کمیته درباره پرداخت حق السکوت از سوی ترامپ، پاسخ دهند.

بر اساس تحقیقاتی که پیشتر از سوی دادستانی روی این پرونده صورت گرفته، ماه‌هایی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2016، بیش از 100 هزار دلار از سوی "مایکل کوهن" وکیل شخصی سابق ترامپ به خانم "استورمی دنیلز" پرداخت شده است.

همچنین کمیته قضایی مجلس قرار است شاهدی با نام " دیوید پکر"، رئیس شرکت "آمریکن مدیا اینکورپوریشن"، ناشر مجله "نشنال انکوایرر" ، را برای تحقیقات پرداخت حق السکوت به " کارل مک دوگال" به جلسات استماع، احضار کند.

این شرکت آمریکایی چندی پیش در یک توافق عدم پیگرد با دادستانهای فدرال آمریکا، اعتراف کرده که با هماهنگی با ستاد انتخاباتی ترامپ، به "مک دوگال" بابت حق‌السکوت 150 هزار دلار پرداخت کرده است.

ترامپ اتهام رابطه و پرداخت حق‌السکوت را رد کرده و " جی سکولو"، یکی از وکلای ترامپ در رابطه با این پرونده گفته است، ترامپ هیچ یک از قوانین کارزارهای انتخاباتی آمریکا را نقض نکرده است.  

در صورت اثبات پرداخت حق‌السکوت با اطلاع و یا دستور ترامپ برای نظام قضایی آمریکا، این مساله می‌تواند زمینه‌ساز استیضاح او از سوی کنگره باشد.

بنا به نوشته واشنگتن پست بیش از 130 نماینده دموکرات کنگره آمریکا خواستار استیضاح ترامپ بابت موضوع پرداخت حق السکوت به زنان برای لاپوشانی ارتباط پنهانی جنسی با آنها شده اند؛ موضوعی که مناقشه برانگیز است و برخی نمایندگان دموکرات معتقدند طرح موضوع استیضاح ترامپ ممکن است به آنها در استانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 صدمه بزند.

"نانسی پلوسی" رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا معتقد است مطرح کردن بحث استیضاح ترامپ در آستانه انتخابات می‌تواند تفرقه برانگیز و دارای ریسک سیاسی برای دموکرات‌ها باشد.

برچسب ها: کنگره آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی