امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه پاکستان با ظریف درباره کشمیر

خرداد؛وزیر امور خارجه پاکستان در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، ظریف را در جریان آخرین تحولات منطقه جامو و کشمیر قرار داد.

به گزارش خرداد، وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر امور خارجه (شاه محمود قریشی) با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تماس گرفت تا وی را در جریان اوضاع "منطقه تسخیر شده جامو و کشمیر" قرار دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه پاکستان اقدامات یکجانبه و نامشروع هند در خصوص تغییر وضعیت جامو و کشمیر را به اطلاع ظریف رسانده است.

شاه محمود قریشی همچنین از مردم و رهبری ایران "برای حمایت‌هایشان از مردم سرکوب‌شده جامو و کشمیر" تشکر و قدردانی کرده است.

ظریف نیز در این گفت‌وگو از وزیر امور خارجه پاکستان بابت در اختیار گذاشتن این اطلاعات تشکر کرده و نسبت به اوضاع حقوق بشر و وضعیت بشردوستانه جامو و کشمیر ابراز نگرانی کرده است. ظریف در پایان بر حمایت از مردم کمشیر تاکید کرده است.

وزرای خارجه دو کشور توافق کردند تا در خصوص اوضاع این منطقه به تعامل با یکدیگر ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، اخیرا روابط پاکستان و هند در پی لغو وضعیت ویژه خودمختاری کشمیر از سوی دولت هند دچار تنش شده‌ است. عمران خان، نخست وزیر پاکستان نسبت به وقوع "کشتاری جدید" در این منطقه به جامعه جهانی هشدار داده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه (30 مرداد) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، در بخش پایانی سخنان خود به موضوع کشمیر اشاره کردند و با ابراز ناراحتی از وضع مسلمانان این منطقه گفتند: ما با دولت هند روابط خوبی داریم اما انتظار و توقع از دولت هند این است که سیاستی منصفانه در قبال مردم نجیب کشمیر در پیش بگیرد و به مردم مسلمان این منطقه زور گفته نشود.

رهبر انقلاب اسلامی وضعیت کنونی منطقه کشمیر و اختلافات هند و پاکستان در این زمینه را نتیجه اقدامات انگلیس خبیث به هنگام خروج از شبه قاره هند دانستند و گفتند: انگلیسی‌ها برای استمرار درگیری در کشمیر، تعمداً این زخم را در این منطقه برجای گذاشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی