امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵

موسوی: ایران هفت خدمه کشتی بریتانیایی توقیف‌شده را آزاد می‌کند

خرداد؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اعلام اینکه گام سوم ظرف یکی، دو روز آینده اعلام می‌شود، گفت هفت خدمه «استینا ایمپرو» به زودی آزاد می‌شوند و به کشورشان بازمی‌گردند.

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران گام سوم را ظرف یکی، دو روز آینده اعلام خواهد کرد.

 

او درباره مذاکرات عراقچی در پاریس هم عنوان کرد: آقای عراقچی نتیجه مذاکرات را به تهران آورد و بعد از بررسی‌ها می‌توان درباره آن اظهارنظر کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مذاکرات به صورت فشرده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها خیلی فشرده است و نکات ریز و جزییات زیادی دارد که باید تصمیم گیری شود. به نظر می‌رسد به مدت زمان ضرب الاجل ایران نرسد و به احتمال خیلی قوی ایران گام سوم کاهش تعهدات را ظرف یکی دو روز آینده اعلام کند.

 

هفت خدمه کشتی استینا ایمپرو آزاد می‌شوند 

 

موسوی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره آزادی تعدادی از خدمه نفتکش «استینا ایمپرو» عنوان کرد: مراحل قضایی و حقوقی بررسی تخلفات کشتی استینا ایمپرو در حال انجام است و ایران در ادامه سیاست‌های انساندوستانه خود از ناخدای کشتی خواست که خدمه کشتی را اگر امکان دارد پیاده کنند و بتوانند به کشورشان بازگردند.

 

او افزود: بر همین اساس ناخدای کشتی تصمیم گرفت هفت نفر از خدمه شامل اتباع هندی با تشخیص خودش که لطمه‌ای به کارشان نخورد تمهیدات برای پیاده کردن آنها انجام شود. این افراد به زودی می‌توانند کشور را ترک کنند.

 

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مشکلی نداریم، تخلفی است که خود کشتی انجام داده و کارهایی که نباید انجام می‌دادند را انجام دادند، طبیعی بود وقتی کشتی متوقف می‌شود خدمه هم متوقف می‌شوند. بررسی‌های لازم از وضعیت کنسولی، مجوزهای تک تک آنها بررسی لازم شده و بعد از بررسی‌های بیشتر و از باب سیاست‌های انساندوستانه گفتیم برخی می‌توانند پیاده شوند و به زندگی روزمره خود بازگردند.

 

منبع: فارس


برچسب ها: سیدعباس موسوی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی