امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

قیمت روز خودرو شنبه ۱۶ شهریور؛ مقاومت فروشندگان برای کاهش قیمت

محصولات ایران خودرو روز اول هفته را با کاهش قیمت ناچیز آغاز کردند. البته اغلب این محصولات تمایلی به کاهش قیمت ندارند و حتی در یکی دو مورد شاهد افزایش قیمت هستیم. قیمت پراید بعد از روند کاهشی هفته گذشته، امروز سر جایش ایستاده و دیگر محصولات سایپا هم وضعیت مشابهی دارند. به جز تیبا صندوق‌دار که با کاهش قیمت به زیر ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸

محصولات ایران خودرو امروز بدون تغییر نسبت به روز‌های قبل، هفته جدید را آغاز کرده‌اند و صرفا شاهد کاهش قیمت در چند مورد هستیم. البته در این بین قیمت بعضی خودرو‌ها با افزایش نسبی همراه است و سرآمد افزایش قیمت، به نام سمند EF۷ ثبت شده که امروز در بازار حدود ۸۰۰ هزار تومان گران شده است. قیمت روز سمند EF۷ در بازار امروز حدود ۸۳ میلیون تومان است. در طرف مقابل سمند LX با کاهش قیمت ناچیز ۱۰۰ هزار تومانی به حدود ۷۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده.

امروز قیمت پژو ۲۰۶ روند کاهشی دارد. هرچند پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بدون تغییر روی ۷۸ میلیون تومان ایستاده، اما پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار کمی قیمت‌ها را پایین آورده‌اند. طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به ۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی همراه است. این محصول امروز در بازار با قیمت ۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.  

پژو ۴۰۵ با همان قیمت‌های هفته پیش در بازار ظاهر شده. طوری که پژو ۴۰۵ GLX حدود ۷۱ میلیون تومان است و پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز با اختلاف سه میلیونی، حدود ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود ۹ میلیون تومان پایین‌تر و معادل ۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. این اختلاف قیمت درباره پژو ۴۰۵ SLX بیشتر می‌شود. هرچند ایران خودرو قیمت این محصول را ۶۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما در بازار قیمت آن به ۸۰ میلیون تومان می‌رسد.  

پژو پارس و رانا وضعیت مشابهی نسبت به دیگر محصولات ایران خودرو دارند. امروز قیمت پژو پارس بدون تغییر نسبت به روز گذشته حدود ۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و ۱۳ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. رانا هم با اختلاف ۹ میلیونی نسبت به قیمت مصوب، حدود ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.  

دنا پلاس تیپ ۱ که همچنان در طرح‌های فروش ایران خودرو خودنمایی می‌کند، امروز در بازار حدود یک میلیون تومان ارزان شده و به ۱۱۹ میلیون تومان رسیده است. دیگر مدل‌های دنا که فروش آن‌ها متوقف شده، تغییری در بازار ندارند. دنا معمولی تیپ ۲ همچنان ۱۰۹ میلیون تومان و دنا پلاس توربو شارژ همچنان ۱۶۷ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود.

دانگ‌فنگ H۳۰ تیپ ۲ دیگر محصول ایران خودرو است که امروز با کاهش قیمت نسبی مواجه شده و حدود یک میلیون تومان ارزش خود را از دست داده است. قیمت این محصول که تا چند روز پیش ۱۲۸ میلیون تومان فروخته می‌شد، حالا به ۱۲۷ میلیون تومان رسیده است.  
 

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان
۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۳,۷۰۰,۰۰۰
۷۳,۸۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۸۳,۰۰۰,۰۰۰
۸۲,۲۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۷۱,۰۰۰,۰۰۰
۷۱,۰۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۹۱,۵۰۰,۰۰۰
۹۱,۵۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۷۸,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۹۳,۵۰۰,۰۰۰
۹۳,۹۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۹۳,۲۰۰,۰۰۰
۹۳,۷۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۶,۵۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
دنا پلاس تیپ 1
۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۵۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۷,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ 2
۱۲۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸

امروز اغلب محصولات سایپا بدون تغییر سر جایشان ایستاده‌اند. تنها تیبا صندوق‌دار امروز با کاهش قیمت ۶۰۰ هزار تومانی به بازار آمده و بعد از مدت‌ها کمتر از مرز ۵۰ میلیونی قیمت خورده است. امروز تیبا صندوق‌دار حدود ۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. تیبا ۲ همچنان سر جایش ایستاده و تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. طوری که در بازار ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و تقریبا چهار میلیون با قیمت مصوب کارخانه اختلاف دارد. ساینا امروز مثل روز‌های گذشته روی ۵۵ میلیون ایستاده و خرید آن از بازار تقریبا یک میلیون کمتر از قیمت کارخانه تمام می‌شود.  

قیمت روز پراید امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸

کاهش قیمت پراید در بازار به طور موقت متوقف شده است. امروز پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد و تقریبا هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. پراید سایپا ۱۳۱ در بازار بعد از کاهش قیمتی که هفته گذشته پشت سر گذاشت، روی ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ایستاده و پراید وانت تقریبا ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قمیت دارد.

قیمت روز محصولات سایپا امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته(تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۶,۹۰۰,۰۰۰
۴۶,۹۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۲,۳۰۰,۰۰۰
۴۲,۳۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۲,۸۰۰,۰۰۰
۴۲,۸۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۴۹,۴۰۰,۰۰۰
۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۴۳,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۴,۹۰۰,۰۰۰
۵۴,۹۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸

محصولات کرمان‌موتور امروز رفتار دوگانه‌ای در بازار دارند. بعضی با کاهش قیمت و بعضی با افزایش قیمت به استقبال تعطیلات آخر هفته آمده‌اند. در این بین جک S۳ در بازار با افزایش قیمت سه میلیون تومانی به ۱۸۷ میلیون تومان رسیده و با این وجود همچنان حدود ۲۳ میلیون کمتر از قیمت کارخانه در بازار خرید و فروش می‌شود.
 
در طرف مقابل جک S۵ در بازار با کاهش قیمت دو میلیون تومانی همراه است و اختلاف خود با قیمت مصوب کارخانه را بیشتر کرده. طوری که کرمان موتور قیمت این محصول را حدود ۳۶ میلیون تومان گران‌تر از قیمت بازار یعنی ۳۰۱ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. جک S۴ بر خلاف دیگر مدل‌های جک از سری محصولات کرمان‌موتور تغییری نسبت به روز‌های گذشته ندارد و همچنان در بازار با قیمت ۱۴۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که تقریبا هفت میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه است.  
 

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۸۷,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۲۶۵,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸

قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران خودرو تغییر خاصی نسبت به روز‌های قبل ندارد. قیمت MVM X۳۳ در بازار همچنان مثل روز گذشته ۲۰۵ میلیون تومان است و تقریبا ۳۱ میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه است. باید توجه داشته باشید که کارخانه مدیران خودرو قیمت محصولات خود را بالاتر از آنچه که در بازار خرید و فروش می‌شود در نظر می‌گیرد. این مورد محدود به MVM X۳۳ نیست. دیگر محصولات هم وضعیت مشابهی دارند.  MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار ۱۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما کارخانه روی رقم ۱۹۵ میلیون تومان اصرار می‌کند. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای MVM X۲۲ دنده‌ای بیشتر است. طوری که می‌توان این ماشین را در بازار حدود ۱۴۴ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کارخانه آن را ۱۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشد. همچنین MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار ۱۱۵ میلیون تومان است و با این حال کارخانه قیمت آن را ۱۴۰ میلیون در نظر می‌گیرد.
 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای
۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک
۱۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳
۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی