امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

آیا این بار جیمز باند یک زن است؟

یکی از بازیگران فیلم‌های جیمز باند از احتمال قوی ایفای نقش مامور ۰۰۷ توسط یک زن خبر داد.
به گزارش خرداد به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا قسمت بعدی فیلم جیمز باند در تاریخ 8 آوریل 2020 (20 فروردین 1399) اکران می‌شود. نام فیلم همانطور که در تیزر کوتاه آن منتشر شده بود «زمانی برای مردن نیست» است.

دنیل کریگ، رامی ملک، لیا سدو، نائومی هریس، جفری رایت، رالف فاینز، بن ویشاو، روری کینیار، آنا د آرماس، دیوید دنسیک، لاشانا لینچ، کریستوفر والتس، بیلی مگنوسن و دالی بن صلاح، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم No Time to Die حضور دارند و به ایفای نقش خواهند پرداخت. قسمت جدید 007 داستان جیمز باندی را دنبال می‌کند که در حال خدمت نیست و در حال لذت بردن از زندگی شخصی خود در جامائیکا است و در ادامه فلیکس لیتر، دوست قدیمی او، از جیمز باند درخواست کمک می‌کند؛ او به باند ماموریتی می‌دهد که باید یک دانشمند دزدیده شده را نجات دهد که یک گروه تبهکار به‌دنبال ساخت یک سلاح بسیار خطرناک با فناوری بسیار پیشرفته است.

بعد از انتشار نام فیلم و عوامل آن، رسانه‌های غربی احتمال اینکه ایفای نقش اصلی فیلم توسط «لاشانا لینچ» را در حد یک شایعه دانستند. البته در تیزر فیلم نیز «دنیل کریگ» بازیگر فیلم‌های قبلی «جیمز باند» برخلاف نسخه‌های قبلی تیزر فیلم که در آن مامور فیلم با شلیک به دوربین نام فیلم را فاش می‌کرد؛ این بار تنها عبور می‌کند و در انتها با نیم‌نگاه و با حالت بی‌تفاوتی به دوربین از جلوی صفحه رد می‌شود و بعد نام فیلم به آرامی ظاهر می‌شود؛ بنابراین شاید این شیوه معرفی نام فیلم که در آن بازیگر مرد چندان نقشی ندارد، می‌توانست کمی تاییدکننده این شایعه باشد.

اما چند ساعت قبل، بازیگر سرشناس هالیوودی «پیرس برازنان» که جزو نقش‌های برتر سری فیلم‌های جیمز باند است، اعلام کرد که به احتمال قوی "جیمز باند" بعدی یک فیلم زنانه است و بازیگر اصلی این قسمت را  «لاشانا لینچ» ایفا خواهد کرد. او در جمله طعنه‌آمیز دیگری گفته است که "ما برای 40 سال مردان را در این نقش دیده‌ایم و حالا باید گفت که مردان از سر راه کنار بروند و یک زن را برجا بگذارند " 

بعد از جنبش METOO‌ که یک حرکت فمینیستی علیه تعرضات و تجاوزات جنسی بود، بسیاری از زنان بازیگر هالیوود که معترض این اتفاقات بودند به این جنبش پیوستند؛ بعد از جدی‌تر شدن تحرکات این جنبش اتفاقات جدیدی در سینمای آمریکا افتاد که یکی از آن ایفای نقش‌های قهرمانی و اصلی توسط زنان بود؛ البته کماکان زنان در سینمای آمریکا ابزاری برای جذابیت سینما هستند، اما هالیوود برای تطهیر خود تلاش کرده که زنان را کمی از حاشیه به اصل آورد. حالا به نظر می‌رسد که تعلق محتمل نقش مهم جیمز باند به یک زن بعد از ساخت چندین قسمت از این مجموعه، یکی از نتایج این جنبش باشد. البته باید دید که زن فیلم جیمز باند چه سرنوشتی را تجربه خواهد کرد؟
برچسب ها: جیمز باند ، زن ، است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی