امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳

فیلیپین برای دسترسی به خدمه کشتی قاچاق سوخت تلاش می کند

سرویس سیاسی خرداد؛ وزارت خارجه فیلیپین روز یکشنبه اعلام کرد برای دسترسی و ارتباط با خدمه کشتی توقیف شده حامل محموله سوخت قاچاق این کشور تلاش می کند.

به گزارش روزنامه مانیلا استاندارد، «ویلفردو سانتوس» سفیر فیلیپین در ایران در گزارشی به وزارت امورخارجه دولت مانیل اعلام کرد که یک کشتی حامل ۲۸۴ هزار لیتر سوخت روز شنبه به همراه چندین خدمه فیلیپینی روز شنبه توسط ایران توقیف شد.

گزارش ها حاکی است که این کشتی به دلیل داشتن سوخت قاچاق توقیف شده است.

 مقامات گارد ساحلی ایران اظهار داشتند که تحقیقات درمورد قاچاق سوخت خدمه در حال انجام است و پس از مشخص شدن این موضوع پرونده به دادگاه محلی ارجاع داده می شود.

وزارت امورخارجه فیلیپین همچنین در بیانیه ای خاطر نشان کرد: سفارت این کشور در تهران به دنبال به روزرسانی های بیشتر در مورد وضعیت خدمه و در صورت لزوم برای دسترسی به آنان آماده است.

گارد ساحلی ایران در منطقه خلیج فارس روز شنبه از توقیف یک کشتی حامل سوخت قاچاق خبر داد.

سرهنگ حسین دهکی فرمانده دریابانی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت که این محموله سوخت قاچاق در آب‌های شهرستان سیریک استان هرمزگان شناسایی و توقیف شده است.

وی افزود: «در این عملیات یک فروند یدک کش خارجی توقیف و ۲۸۳ هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۳۲۲ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال نیز کشف شد. »

فرمانده دریابانی استان هرمزگان همچنین گفته است که در این عملیات ۱۲ خدمه این یدک کش که تبعه فیلیپین هستند دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده‌اند.

فیلیپین یکی از بزرگترین تامین کنندگان نیروی انسانی حمل و نقل در جهان است. بسیاری از دریانوردان فیلیپینی در نفتکش‌ها، کشتی‌های باری، مسافربری مجلل و ماهیگیری در سراسر جهان درحال فعالیت هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی