امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

صندوق بین‌المللی پول خواستار تقویت سیاست‌های پولی در عربستان شد

سرویس سیاسی خرداد؛ صندوق بین‌المللی پول با تاکید بر تقویت سیاست‌های پولی عربستان سعودی از این کشور خواست تا مالیات بر ارزش افزوده را از پنج درصد به ۱۰ درصد افزایش دهد.

به گزارش رویترز، صندوق بین‌المللی پول در گزارشی که ماه ژوئن تدوین و روز دوشنبه (امروز) منتشر شده، این موضوع را به عربستان گوشزد کرد.
این گزارش در حالی است که بهای نفت خام پایین است و پیش‌بینی می‌شود که کسری بودجه عربستان افزایش یابد.
هر چند «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گفته که می‌خواهد در اقتصاد عربستان تنوع ایجاد کند اما این کشور همچنان به درآمد حاصل از نفت وابسته است.
کاهش تقاضا و ضعیف شدن اقتصاد جهانی باعث پایین ماندن بهای نفت شده،‌ این مساله منجر به کاهش رشد اقتصادی عربستان شده است. برخی اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد این کشور در سال جاری انقباض بیشتری را تجربه کند.
در چنین شرایطی، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که کسری بودجه عربستان در سال ۲۰۱۹ افزایش یابد. این کشور در ژانویه ۲۰۱۸ برای جبران کاهش درآمد خود طرح مالیات پنج درصدی بر ارزش افزوده را اجرا کرد.
صندوق بین‌المللی پول به عربستان توصیه کرده است تا مالیات بر ارزش افزوده را افزایش داده و به ۱۰ درصد برساند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی