امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸

اعلام آمادگی سوریه برای از سرگیری روابط با اردن

سرویس سیاسی خرداد؛ «شفیق دیوب» کاردار جدید سوریه در اردن، از آمادگی کشورش برای احیای روابط با اردن و بازگشت به وضعیت قبل از سال ۲۰۱۱ خبر داد.

به گزارش روزنامه الغد اردن ، دیوب امروز در دیدار با اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اردن به ریاست «نضال الطعانی» اظهار داشت: سوریه آماده احیای روابط با اردن و بازگشت به وضعیت پیش از سال ۲۰۱۱ است.

اظهارات دیوب در حالی است که روابط دمشق و امان از زمان آغاز بحران در سوریه سیر نزولی یافت و سپس سال گذشته در پی بازگشایی گذرگاه مرزی جابر-نصیب در مسیر بهبود قرار گرفت.

الطعانی نیز در این دیدار از تلاش ارتش سوریه برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها قدردانی کرد و گفت: با توجه به پیچیدگی روند صلح از جمله ادامه کشمکمش عربی - اسرائیلی، انتقال سفارت آمریکا به قدس، الحاق جولان به فلسطین اشغالی و کاهش کمک‌های مالی آمریکا به آژانس کاریابی و امدادرسانی آوارگان فلسطین (آنروا)، منطقه با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

وی همچنین ضمن تاکید بر اهمیت استمرار بازگشایی مرز بین دو کشور، از سرگیری روابط و بازگشت آن به وضعیت پیش از بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ را ضروری دانست.
برچسب ها: سوریه ، اردن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی