امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

منوچین: آمریکا در حال بررسی تحریم ترکیه است

سرویس سیاسی خرداد؛ «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کند.

به گزارش رویترز، منوچین مقابل کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم. نمی‌خواهم در مورد تصمیمات خاصی که قرار است اتخاذ شود ، اظهارنظر کنم.
هنوز مشخص نیست که آمریکا چه نهادها یا اشخاصی را تحریم خواهد کرد.
در پی تلاش ترکیه برای خرید سامانه روسی اس-۴۰۰ تنش در روابط آنکارا و واشنگتن افزایش یافت. آمریکا می‌گوید که اس-۴۰۰ روسی با سامانه‌های دفاعی ناتو سازگار نیست و تهدیدی علیه جنگنده‌های اف-۳۵ است.
ترکیه ماه گذشته میلادی اولین محموله اس-۴۰۰ را از روسیه دریافت کرد. مجموعه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است.
آمریکا ماه گذشته تأکید کرد که ترکیه تا اواخر مارس ۲۰۲۰ (اسفند و فروردین ۹۹) به طور کامل از پروژه جنگنده اف-۳۵ اخراج خواهد شد. در این برنامه، ترکیه بیش از یکصد فروند جنگنده اف-۳۵ سفارش داده است.
برچسب ها: منوچین ، آمریکا ، ترکیه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی