امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۱۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶

حدسش را نمی‌زنم اخراج بولتون چه تاثیری بر روابط مسکو-واشنگتن می‌گذارد

سرویس سیاسی خرداد؛وزیر خارجه روسیه به اخراج مشاور امنیت ملی آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه،‌ امروز -‌چهارشنبه- گفت که برنامه‌ای ندارد تا درباره تاثیر اخراج «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا، بر روابط مسکو-واشنگتن پیش‌بینی کند.

لاوروف در جمع خبرنگاران گفت که از دهه ۱۹۹۰ با بولتون آشنا بوده است: «هنگامی که برای کار به نیویورک فرستاده شدم، گاه با او در ارتباط بودم و فنجانی قهوه با یکدیگر می‌خوردیم. همراه بسیار خوبی است، رقیب و مردی باهوش است و مصاحبت با او بسیار دلپذیر است.»

وی در ادامه گفت: «در رابطه با دیدگاه‌های سیاسی بولتون، در بسیاری مسائل با او اختلاف داریم. او رویکردی بسیار افراطی دارد و به متدهای دشوار از جمله درگیری نظامی علاقه دارد. همان‌طور که می‌دانید، او عامل بسیاری از بحران‌های مدرن، از جمله در ایران و ونزوئلا و دیگر جاها بود.»

لاوروف در ادامه گفت: «اخراج بولتون چه تاثیری بر روابط مسکو-واشنگتن می‌گذارد؟ راستش را بخواهید، حدسش را نمی‌زنم. اگر سیاست کلی آمریکا را رئیس‌جمهوری این کشور می‌چیند، او چندین‌بار بر لزوم عادی‌سازی روابط در زمینه سیاسی، اقتصادی و انسان‌دوستانه حرف زده است.» 
برچسب ها: لاوروف ، بولتون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی