امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹

سرکشی فرمانده کل سپاه از شهر سیل‌زده ‌گمیشان

خرداد؛ فرمانده‌ کل سپاه پاسداران با حضور در شهرستان سیل زده گمیشان از فعالیت عمرانی سپاه در بخش بازسازی واحد های آسیب دیده از سیل و توسعه کانال زهکشی اراضی کشاورزی این شهرستان دیدن کرد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی امروز پنجشنبه با حضور در اراضی  زراعی شمال گمیش تپه از روند اجرا و تکمیل پروژه زهکشی۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)  در حال اجراست، دیدن کرد.

به گزارش خرداد، هزینه اجرای زهکشی در این ۳۰ هزار هکتار اراضی آق قلا و گمیشان که توسط قرارگاه خاتم اجرا می شود یک هزار ۱۸۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

براساس گزارش دستگاه های مرتبط تاکنون ۴۵ هزار هکتار زمین کشاورزی گلستان زیر پوشش طرح زهکشی رفته و اقتصاد ساکنان منطقه به ویژه مستقر در شمال استان را متحول کرده است.

برپایه همین گزارش، سردار سلامی همچنین با حضور در محلات شرقی شهر بیست هزار نفری  گمیش تپه که بیشترین آسیب را از سیل محتمل شده بود به صورت صمیمانه و چهره به چهره با مردم و آسیب دیدگان از سیل دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این بازدید چند ساعته  استاندار گلستان فرماندار گمیشان و فرمانده سپاه نینوا استان نیز فرمانده کل سپاه را همراهی کردند

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای سرکشی از روند بازسازی مناطق سیل‌زده با استقبال استاندار و مسوولین استانی صبح امروز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی گرگان وارد گلستان شد.

سیل و رانش ابتدای امسال به ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان گلستان در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا، گُمیشان، مراوه تپه، گالیکش، مینودشت، آزادشهر، علی آبادکتول، رامیان و کردکوی، خسارت زد و ۱۱ نفر را نیز به کام مرگ کشاند.

اقتصاد ساکنان استان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان واقع در شمال کشور بر پایه کشاورزی است که هر ساله در این استان ۶۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی به زیر کشت محصولات پائیزه، بهاره و تابستانه می رود.

منبع:ایرنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی