امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

رئیس‌جمهوری ونزوئلا؛ غایب مجمع عمومی سازمان ملل

خرداد؛ «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شرکت نمی‌کند.

به‌گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از کاراکاس، ‌ مادورو در جمع جمعیتی از هواداران خود گفت که معاون رئیس جمهوری ونزوئلا و وزیر امور خارجه این کشور به جای وی در این نشست حضور می یابند.

مادورو به دلیل شرکت نکردن خود در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره ای نکرد و در جمع هواداران جوانش گفت می خواهد در کشور بماند تا در کنار آنها کار کند.

وی در ونزوئلا از حمایت ارتش و متحدان بین المللی کاراکاس از جمله کوبا، چین و روسیه برخوردار است.

در همین حال، ‌ »خورخه آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در سخنانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، تحریم های آمریکا علیه دولت مادورو را به عنوان تروریسم اقتصادی محکوم کرد.

وی یادآور شد که توافقی گسترده وجود دارد مبنی بر اینکه تمهیدات یکجانبه، تاثیری منفی دارد و نباید به کار گرفته شود.

مردم ونزوئلا نیز در مخالفت با تحریم های آمریکا تظاهرات کردند و فریاد اعتراض سر دادند.

ونزوئلا از دی ماه ۹۷ زمانی که «خوان گوایدو» رئیس مجمع ملی این کشور با شروع مجدد دولت مادورو، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد، دستخوش بحران سیاسی و ناآرامی شده است.9109

این کشور به دنبال راه های مختلف برای جبران هزینه های ناشی از بحران اقتصادی است و در این راستا، ‌ دولت مادور موفق شده است به رغم تحریم های آمریکا، بخشی از ذخایر طلای ونزوئلا را به فروش رساند.

بحران اقتصادی در ونزوئلا باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیم مهاجرت از این کشور شده است. ظرف سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر نقل مکان کرده اند.

آمریکا علاوه بر تحریم ونزوئلا، ‌ از اقدام های گوایدو حمایت می کند و وی را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور به رسمیت می شناسد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی