امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

ترکیه تجهیزات نظامی وارد خاک سوریه می‌کند

خرداد؛ شبکه الاخبار سوریه اعلام کرد که ترکیه از طریق حومه استان ادلب در حال وارد کردن تجهیزات نظامی به خاک سوریه است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، تجهیزات نظامی ترکیه از طریق شهرک کفرلوسین در حومه ادلب در حالی وارد خاک سوریه می‌شود که همزمان با آن اقدامات ظالمانه و سرکوبگرانه گروههای تروریستی موسوم به سوریه دموکراتیک (قسد) علیه ساکنان مناطق و شهرهای تحت اشغال افزایش یافته است.

الاخباریه افزود که  واشنگتن و آنکارا و مزدوران  تروریستی آنان در تلاش برای مانع تراشی در مسیر راه حل‌های سیاسی در سوریه هستند و  تجاوز ترکیه به خاک سوریه و حمایت آن از تکفیری‌ها ادامه دارد.

بر این اساس، برخی منابع خبری سوری از ورود  ۳۰ خودروی نظامی ترکیه از طریق کفرلوسین در حومه ادلب به خاک سوریه خبر دادند.
این تحولات در حالی است که آنکارا و واشنگتن از آغاز اجرای طرح ایجاد منطقه امن خبر داده اند؛ طرحی که نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه به شمار می رود.

استان ادلب در شمال غربی ترین منطقه سوریه و در همسایگی استان های حلب از شرق، حماه و لاذقیه از جنوب و غرب قرار دارد و از ۵ شهرستان شامل ادلب، معره نعمان، اریحا، جسرالشغور و حارم تشکیل می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی