امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

محمدحسنی رئیس سازمان صدا و سیما می‌شود؟

خرداد؛ این روحانی در ادامه گزاره ریاست محمدحسنی بر صداوسیما و مطرح بودن او برای این پست را مطرح کرده و در دفاع از این انتخاب نوشته است: «کاش امثال احسان محمدحسنی در اطراف رهبری باشند و کاش آنچه درباره احتمال ریاست او بر صداوسیما شنیده ام راست باشد. جوانی مانند او با تجربه سال ها مدیریت فرهنگی و آشنایی با رسانه و سابقه طولانی در ارتباط با هنرمندان...»

حجت الاسلام محمدرضا زائری با انتشار متنی ضمن تداوم دفاع از سلسله نقدهایی که طیف وحید جلیلی و احسان محمدحسنی طی یک ماه و اندی اخیر نسبت به مجموعه فرهنگی بیت رهبری مطرح کرده‌اند، محمدحسنی را گزینه ریاست سازمان صداوسیما معرفی و ابزار امیدواری کرده، محمدحسینی برای این منصب انتخاب شود و چهره‌هایی شبیه به او اطراف رهبر انقلاب را بگیرند.

 

به گزارش «تابناک»؛ گمانه‌زنی‌ها درباره انتصاب رئیس تازه صداوسیما از ماه‌های پیش آغاز شده بود؛ اما برای نخستین بار «تابناک» بود که در قالب گزارشی با اشاره به عدم صدور حکم پنج ساله برای علی عسکری و عدم درج مدت مسئولیت در حکم رئیس کنونی صداوسیما، از سیدمحمد حسینی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان گزینه این مسئولیت یاد کرد که واکنش‌هایی را نیز در پی داشت و البته هیچ‌ یک از ذینفعان با قاطعیت آن را رد نکردند!

 

با این حال مدت‌ها پیش از علنی‌سازی این موضوع توسط «تابناک»، کشمکش‌ها شروع و نقدها به حسین محمدی معاون بررسی‌های بیت رهبری و چهره فرهنگی دفتر رهبر انقلاب و ساختار تصمیم‌گیر در حوزه فرهنگی دفتر رهبر انقلاب که در این حوزه نیز فعال است، از سوی چهره‌هایی نظیر وحید جلیلی برادر کوچک سعید جلیلی و مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و احسان محمدحسنی، مدیر مؤسسه اوج شروع شده بود. اکنون حجت الاسلام محمدرضا زائری می‌گوید محمدحسنی که منتقد آتشین این روزهاست، گزینه ریاست صداوسیماست.

 

عکس1

 

زائری در دفاع از نقدها و یادداشت‌هایی که محمدحسنی نوشته، در یادداشتی تأکید کرد: «در روزهای گذشته همه حیرت بودم و شگفتی از فضای عجیبی که در پی نوشته نخست وحید جلیلی در باره صداوسیما و دفتر رهبری پیش آمد! از سویی دلیل این همه غائله آفرینی در مقابل یک یادداشت را نمی فهمیدم و از سوی دیگر بی اخلاقی های برخی مدعیان - مثل انتشار پیام های خصوصی بهزاد بهزاد پور و...- را. امشب که یادداشت متین و موضع گیری باوقار احسان محمدحسنی را دیدم به درستی و تمامی احساس کردم یک نفر پیدا شده که در این جنجال متانت و استواری اخلاق و حکمت خویش را نشان دهد بدون آن که از موضع خود هم کوتاه بیاید یا مانند برخی دچار چاپلوسی و مدح و ستایش این و آن شود.»

 

این روحانی در ادامه گزاره ریاست محمدحسنی بر صداوسیما و مطرح بودن او برای این پست را مطرح کرده و در دفاع از این انتخاب نوشته است: «کاش امثال احسان محمدحسنی در اطراف رهبری باشند و کاش آنچه درباره احتمال ریاست او بر صداوسیما شنیده ام راست باشد. جوانی مانند او با تجربه ساله ا مدیریت فرهنگی و آشنایی با رسانه و سابقه طولانی در ارتباط با هنرمندان و اهل فرهنگ شایسته ترین کسی است که در گزینه های نقل شده برای این سمت می توان یافت.»

 

احسان محمدحسنی سی و هشت ساله در مقطعی رئیس فرهنگسرای پایداری شد. او همچنین برای دوره‌ای معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و برای دوره‌ای نیز معاونت اطلاع رسانی و تبلیغات همین بنیاد بود اما او نه با این مسئولیت‌هایش و نه با برخی برنامه‌های محدودی که در تولید آنها مشارکت مستقیم داشته شناخته شد، بلکه مطرح شدنش با مؤسسه اوج و توان مالی بالایی بود که در اختیار این مجموعه برای طیف متنوعی از تولیدات قرار داشت.

 

همزمان با دوران فرماندهی سردار محمدعلی جعفری بر سپاه پاسداران، محمدحسنی، مدیر مؤسسه اوج شد و با تأمین منابع مورد نیاز مجوز تولید شماری از فیلم‌های داستانی و مستند و دیگر محصولات هنری را به دست آورد که برخی از این تولیدات مورد توجه قرار گرفت؛ از جمله این تولید بیلبوردهای صداقت آمریکایی بود که واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت. او برای دوره‌ای ریاست بسیج هنرمندان و بنیاد روایت فتح را نیز در کنترل داشت که با فاصله نه چندان طولانی از هر دو سمت کناره گیری کرد.

 

منبع: تابناک

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی