امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

پیام هنیه به ملک سلمان درباره فلسطینی‌های بازداشت شده در عربستان

خرداد؛یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تلاش‌ها برای آزادی فلسطینیان بازداشت شده در عربستان ادامه دارد و در همین راستا، رئیس دفتر سیاسی حماس پیامی را برای شاه سعودی ارسال کرده است.

به گزارش خرداد، سامی ابو زهری، از رهبران برجسته جنبش مقاومت اسلامی حماس در گفت‌وگو با عربی ۲۱ اظهار کرد: تلاش‌ها و تماس‌های حماس برای آزادی فلسطینیان بازداشت شده در عربستان همچنان ادامه داشته و متوقف نشده‌ است.

وی افزود: برخی از کادرهای حماس بیش از چهار سال است که در عربستان زندانی شده‌اند.

ابو زهری گفت: تلاش‌های زیادی برای عبور از بحران این بازداشت شدگان داشتیم، طوری که با مقامات چند کشور عربی و اسلامی مرتبط با عربستان تماس گرفتیم و همچنین اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز پیامی را برای پادشاه سعودی ارسال کرده است.

این مقام فلسطینی ادامه داد: تماس‌هایی نیز میان برخی رهبران حماس و مقامات عربستان در این باره انجام شده اما تمامی این تلاش‌ها هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته است.

وی در ادامه از عربستان خواست تا در امور بازداشت شدگان بازنگری کرده و آنها را آزاد کند.

ابو زهری تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم عربستان دست به چنین اقداماتی علیه فلسطینی‌ها بزند.

وی درباره موضع حماس نسبت به این اقدام عربستان نیز تأکید کرد: بازداشت فلسطینی‌ها هیچگونه توجیهی ندارد و این درحالی است که حماس همواره مراقب سیاست‌های ثابت خود مبنی بر عدم مداخله در امور داخلی کشورها و یا ورود به هرگونه تنش میان کشورهای عربی بوده است.

این مقام فلسطینی افزود: چنانچه سیاستمان برخلاف آنچه گفتیم بود، در شش ماه گذشته در مقابل موج بازداشت فلسطینی‌ها در عربستان سکوت نمی‌کردیم و با این سکوت فرصت برقراری تماس برای حل و فصل این مشکل را فراهم کردیم.

وی همچنین نسبت به بازداشت محمد الخضری که بیش از دو دهه روابط حماس و عربستان را رهبری کرده ابراز تعجب کرد و گفت که وضعیت جسمانی وی وخیم است.

ابوزهری عنوان کرد که حماس مشتاق روابط با عربستان و تمامی کشورها و ملل عرب و اسلامی است اما نسبت به چنین رفتار غیر قابل توجیهی علیه فلسطینی‌ها به شدت متأسف است و فلسطینی‌ها منتظر استقبال و حمایت هستند نه چنین بازداشت‌هایی.

منبع:ایسنا
برچسب ها: هنیه ، بن سلمان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی