امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

برتری ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است

خرداد؛ ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، گفت، ناتو در حال از دست دادن برتری نظامی خود به روسیه است و باز تبیین استراتژی جدید آن در ماه مه به منظور رفع این نگرانی در ناتو است.

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، اوایل هفته با کمیته نظامی ناتو در پایتخت اسلوونی دیدار و درباره تلاش‌های ائتلاف ناتو در افغانستان، عراق و کوزوو و همچنین ارزیابی تلاش‌های آن در بازدارندگی جهانی بحث و تبادل‌نظر شد.

 

دانفورد پس از این نشست در بیانیه‌ای که پنتاگون منتشر کرد، گفت روسیه یک رقیب نظامی مهم شده است که علت آن ارتقای قابلیت‌های دفاعی است و برتری ناتو به روسیه دچار فرسایش شده است. او افزود، وزرای دفاع ائتلاف متوجه این گرایش شدند و بر لزوم بازتعریف استراتژی بازدارندگی خودشان تاکید کردند.

 

به گفته دانفورد، استراتژی نظامی جدید که ماه مه به امضا رسید، به دنبال برقراری انسجام در طراحی استراتژیک ائتلاف و تلاش‌های جمعی اعضا برای توسعه قابلیت‌ها بوده است؛ از آنجایی که استراتژی کلی ناتو و استراتژی‌های دفاعی داخلی کشورهای عضو گاهی متفاوت است.

 

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد: ما انسجام را در برنامه‌های درونی ناتو برقرار می‌کنیم و تلاش‌های جمعی برای توسعه قابلیت‌ها صورت می‌گیرد.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: روسیه ، ناتو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی