امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

آمریکا دو دیپلمات هیات کوبا در سازمان ملل را اخراج کرد

خرداد؛آمریکا اقدام به اخراج دو تن از اعضای هیات نمایندگانی کشور کوبا در سازمان ملل کرد.

به گزارش خرداد، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد به وزارت امور خارجه کوبا خبر داده دستور به خروج فوری دو دیپلمات این کشور به اتهام "سوء استفاده از مزایای اقامت دیپلماتیک و تلاش برای انجام عملیات نفوذ در آمریکا" داده است.

علاوه بر اخراج این دو دیپلمات که نام و سمت دقیق آنها در این بیانیه فاش نشده، وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد از این پس تردد سایر اعضای هیات نمایندگی کوبا در سازمان ملل به منطقه منهتن در نیویورک را نیز محدود می‌کند.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر نوشت: آمریکا با هر اقدامی که علیه امنیت ملی این کشور باشد، با جدیت برخورد خواهد کرد.

این اقدام در آستانه برگزاری هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک صورت می گیرد.

روابط سیاسی میان آمریکا و کوبا پس از ۵۴ سال قطع رابطه در سال ۲۰۱۵ از سر گرفته شد و باراک اوباما تحریم های این کشور را لغو کرد.

با این حال، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، او با انتقاد از لغو یک طرفه تحریم ها علیه کوبا، آنها را مجددا برقرار کرد.

به گزارش بی.بی.سی، دونالد ترامپ همچنین با فراخواندن بیشتر اعضای سفارت آمریکا در هاوانا، ۱۵ دیپلمات کوبایی را در سال ۲۰۱۷ اخراج کرد.

منبع:ایسنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی