امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

تردید روسیه نسبت به توانایی تیم تحقیقات درباره حمله آرامکو

خرداد؛نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، مسکو درباره توانایی تیم تحقیقات درباره حمله به تاسیسات نفتی وابسته به شرکت نفتی آرامکو تردید دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، مسکو درباره توانایی تیم تحقیقاتی که برای انجام بررسی‌هایی پیرامون حمله هفته گذشته به تاسیسات نفتی وابسته به شرکت نفتی آرامکو به عربستان اعزام شده است، تردید دارد.

وی در نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: روسیه شک دارد که تیم بین‌المللی تحقیقات بتواند ادله و شواهدی درباره این حمله جمع‌آوری کند و ما نتایج به دست آمده توسط این تیم را خواهیم دید.

نبنزیا که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، اطلاع داشتن از هرگونه پیام‌های رسمی عربستان به شورای امنیت یا دبیرکل سازمان برای اتخاذ موضع مشخص درخصوص این حملات را رد کرد و گفت: از چنین پیام‌هایی اطلاعی ندارم و درخواستی از عربستان درباره حمله به آرامکو را در شورای امنیت بررسی نکردیم. در خصوص تیم تحقیقات که در چارچوب قطعنامه شماره ۲۳۲۱ شورای امنیت تشکیل شده است، درباره توانایی این تیم تحقیقات تردید داریم.

پیرامون اصولی که بر اساس آن تیم تحقیقات بین‌المللی به عربستان اعزام شده است، رئیس شورای امنیت گفت: آنچه که من اطلاع دارم این است که دبیرکل سازمان ملل خواستار این اقدام شده و خودش در نشست خبری اعزام تیم تحقیقات را اعلام کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی