امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹

رهبران انگلیس و قطر بر کاهش تنش‌ها در خاورمیانه تاکید کردند

خرداد؛ بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و شیخ «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر، امروز جمعه در لندن دیدار و درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان و ضرورت کاهش تنش ها در منطقه خاورمیانه گفت و گو کردند.

به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون در این دیدار اعلام کرد که لندن به وحدت میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس و امنیت ملی قطر متعهد است. در این دیدار دو طرف همچنین درباره ضرورت پایان جنگ یمن توافق کردند.

بر اساس این گزارش رهبران دو کشور در خصوص آنچه اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه خوانده شد ابراز نگرانی و درباره ضرورت کاهش تنش ها توافق کردند.

این ملاقات پس از آن صورت می گیرد که جنبش انصار الله یمن، شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه‌های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد.

نیروهای انصارالله دوشنبه گذشته عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند. ترامپ پس از این حمله بدون هرگونه مدرک ایران را متهم به حمله پهپادها به مراکز آرامکو در عربستان سعودی کرد. وزارت دفاع عربستان سعودی هم چهارشنبه گذشته با برگزاری کنفرانس خبری و تکرار اتهام های واهی خود، ایران را به دست داشتن در حمله به تاسیسات آرامکو متهم کرد.

انگلیس تاکنون از نسبت دادن این حادثه به ایران خودداری و برکاهش تنش ها در منطقه خاورمیانه تاکید کرده است.

یک دیپلمات بلند پایه انگلیسی دیروز در گفت وگو با ایرنا، ارزیابی و ادعای بی‌اساس عربستان در مورد عامل حمله به آرامکو را مورد اعتنا قرار نداد و تصریح کرد که این کشور «به همکاری با شرکای بین المللی، برای روشن شدن مسئول این حادثه ادامه می دهد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی