امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

فرانسه و آلمان در زمینه صادرات سلاح توافقنامه امضاء می‌کنند

خرداد؛فرانسه و آلمان به توافقی برای رفع موانع موجود بر سر صادرات سلاح هایی که در چهارچوب همکاری های دو کشور تولید شده‌اند، دست یافتند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، مذاکره بر سر این توافق پس از آن انجام شد که شرکت‌های فرانسوی خواستار تسهیل محدودیت‌هایی شدند که آلمان برای صادرات سلاح در نظر گرفته است.

محدودیت‌های آلمان برای صادرات سلاح به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا یا ناتو نیستند، طی سال‌های گذشته یکی از موضوعات مورد اختلاف بین پاریس و برلین بوده است.

حزب سوسیال دموکرات آلمان که اکنون شریک «آنگلا مرکل» در دولت ائتلافی این کشور است، موضعی سرسختانه در زمینه صادرات سلاح دارد.

شرکت های فرانسوی تولید کننده سلاح خواستار زمینه‌سازی برای صادرات تولیدات خود بدون نیاز به تائید دولت آلمان شده‌اند.

دولت ائتلافی حاکم بر آلمان در سال ۲۰۱۸ با ممنوعیت فروش سلاح به کشورهایی که درگیری مناقشات نظامی هستند موافقت کرد. آلمان اخیرا ممنوعیت فروش سلاح به طرف های درگیر در جنگ یمن را به مدت شش ماه تمدید کرد.

برنو لومر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود اعلام کرد که دو طرف در زمینه صادرات سلاح‌هایی که تولید مشترک دو کشور هستند به توافق دست یافته‌اند.

یکی از مقام‌هاث وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرده است که توافق بین فرانسه و آلمان در این باره احتمالا در هفته‌های آتی به امضاء خواهد رسید.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی