امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۸۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰

ارسال ناو یواس‌اس نیتز آمریکا به ساحل شمال شرقی عربستان

خرداد؛آمریکا ناو یواس‌اس نیتز را به ساحل شمال شرقی عربستان سعودی فرستاده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا ناو یواس‌اس نیتز را به ساحل شمال شرقی عربستان سعودی فرستاده است. این خبر را شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گزارش داد. این ناو با هدف «پر کردن حفره» در پدافند هوایی عربستان که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در هفته گذشته را تسهیل کرد صورت می‌گیرد.

این ناو مجهز به سیستم یورشی آگیس است. آگیس یک سیستم یکپارچه یورشی دریایی آمریکایی است که توسط بخش موشکی و رادارهای سطحی ابرشرکت آرسی‌ای گسترش داده شده و اینک توسط بخش موشکی و کنترل آتش لاکهید مارتین تولید و فرآوری می‌شود. این سامانه توانایی شلیک دو موشک اس‌ام-۳ را در پدافند هوایی دارد. این ناو همچنین می‌تواند برای اهداف تهاجمی موشک‌های تاماهاک را نیز شلیک کند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، فرمان ارسال شمار بیشتری از نیروهای ارتش این کشور به خاورمیانه را صادر کرد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که شماری از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو هفته گذشته هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

پنتاگون پیشتر با تکرار برخی ادعاهای بی اساس، اعلام کرد که این اولین گام آمریکا در واکنش به حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان است. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی