امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۸۵۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳

خیابان شانزه لیزه بار دیگر بسته شد

خرداد؛ به دنبال ادامه اعتراض های خیابانی مردم فرانسه به سیاست های اقتصادی دولت کشورشان و ترس از گسترش تظاهرات جلیقه زردها به خیابان شانزده لیزه، این خیابان توسط نیروهای پلیس و امنیتی بسته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، خیابان شانزده لیزه پاریس که در ماه های گذشته به کانون جبش اعتراضی مردمی علیه سیاست های امانوئل مکرون تبدیل شده است، امروز (شنبه) مسدود شد.

هم اکنون خیابان های اطراف شانزه لیزه شاهد تظاهرات و درگیری های خیابانی است.

براساس آخرین گزارش ها، شمار بازداشت شدگان تظاهرات امروز پاریس از مرز یکصد تن گذشته است.

معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به «جلیقه زردها» برای چهل و پنجمین شنبه متوالی با حضور در خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای این کشور با پلیس درگیر شدند.

برخی منابع فرانسوی ساعاتی پیش از وقوع نخستین درگیری ها و حوادث در ایستگاه "سن لازار" پاریس خبر داد و اعلام کرد : نخستین شلیک گاز اشک آور در محوطه این ایستگاه انجام شد.

همچنین بیش از هفت هزار نیروی پلیس برای مقابله با خشونت های امروز پاریس سازماندهی شده اند.

خودروهای آب پاش در مناطق مختلف پاریس مستقر و مناطق مرکزی این شهر از روز جمعه مسدود شده و بخش بزرگی از آن در محاصره پلیس قرار دارد.
همزمان با تظاهرات اعتراضی جلیقه زردها نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت در چهل‌ و پنجمین شنبه متوالی خود، رییس جمهوری فرانسه نگرانی خود را از افزایش خشونت‌ها برای کنترل این اعتراض‌ها ابراز کرد.

جنبش جلیقه زردها که ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۹۷) در فرانسه و با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر شکل گرفته، امروز به چهل و پنجمین هفته متوالی خود می رسد.

ناآرامی های ۹ ماه گذشته در فرانسه تا ۱۱ کشته برجای گذاشته و طبق آخرین آمارهای رسمی که «کریستف کاستانر»  وزیر کشور فرانسه اعلام کرده، حدود ۲۵۰۰ نفر از تظاهرکنندگان و ۱۷۱۷ نفر از بین نیروهای پلیس در جریان درگیری‌ها تاکنون زخمی شده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی