امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۸۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹

اقدام انصارالله در توقف حملات موشکی مورد استقبال قرار گرفت

خرداد؛ «مارتین گریفیس» نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن روز شنبه از اقدام جنبش انصارالله در توقف حملات موشکی و پهپادی به ائتلاف سعودی استقبال کرد.

به گزارش المیادین، گریفیس گفت: انجام این اقدام حسن نیت از سوی انصارالله می تواند پیام قوی در رابطه با وجود خواست و اراده برای پایان جنگ باشد.   

وی افزود: بایستی از این فرصت استفاده کرد و گام ­های ضروری برای جلوگیری از افزایش برخوردهای نظامی برداشت.

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن جمعه شب گفته بود: حملات پهپادی و موشکی به عربستان را به صورت مشروط متوقف می کنیم و امیدواریم که این اقدام با پاسخ (مثبت) ائتلاف سعودی همراه باشد.

المشاط که به مناسبت پنجمین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ (۳۰ شهریور ۹۳) سخن می گفت، تصریح کرد: ما منتظر اعلام اقدامی متقابل از سوی سعودی ها هستیم و امیدواریم پاسخ مشابهی بگیریم مبنی بر اینکه تمامی حملات به خاک یمن را متوقف کند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد: در صورتی که عربستان به اقدام ما مبنی بر توقف حملات به خاک این کشور پاسخ مناسبی ندهد، ما حق خود را برای پاسخ به این حملات محفوظ می دانیم.

المشاط، تمامی طرف های درگیر را دعوت کرد که به صورت جدی و واقعی وارد مذاکرات شوند که این موضوع موجب آشتی ملی جامع خواهد شد.

خبر توقف مشروط انصارالله برای حمله به تأسیسات سعودی چند روز پس از آن صورت می گیرد که دو پالایشگاه "بقیق" و "هجره خریص" متعلق به شرکت آرامکو در شرق این کشور هدف ۱۰ فروند پهپاد یمنی قرار گرفت.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی