امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

الجبیر: گزینه های مختلفی برای پاسخ به حمله آرامکو داریم

خرداد؛ «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی شنبه شب در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه مدعی شد: ما گزینه های مختلفی برای پاسخ به حمله به تاسیسات نفتی آرامکو داریم.

به گزارش العربیه، الجبیر گفت: تدابیر مناسب را در زمان مناسب برای پاسخ به حمله آرامکو اتخاذ خواهیم کرد.
 
وی همچنین در خصوص گزینه های ادعایی خود، گفت: گزینه های مختلف دیپلماتیک، قانونی و امنیتی برای پاسخ به حمله آرامکو وجود دارد.
 
این مقام سعودی اضافه کرد: پس از حمله آرامکو در بالاترین سطح با واشنگتن هماهنگی می کنیم.
 
الجبیر گفت: حمله به آرامکو بی سابقه است و در حال بررسی تدابیری که پس از پایان تحقیقات این حمله اتخاذ خواهیم کرد، هستیم.
 
وی همچنین در ادامه ادعاهای ضد ایرانی خود مدعی شد: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی علیه عربستان جنگ به راه انداخته است.
 
عادل الجبیر پیش تر نیز در یک نشست خبری با تکرار اتهامات واهی خود ایران را به دست داشتن در حمله به تاسیسات آرامکو متهم کرد و مدعی شد: دلایل زیادی وجود دارد که ایران از تروریسم حمایت می کند هرچند که این کشور همواره این موضوع را تکذیب کرده است.
 
عربستان در حالی انگشت اتهام به سمت ایران نشانه رفته است  که جنبش انصارالله یمن با پذیرش مسئولیت این حملات یاد شده شنبه گذشته در واکنش به آن  اعلام کرد در پاسخ به تجاوز نظامی سعودی و محاصره یمن و ادامه حملات هوایی سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داده که در نتیجه ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد.
 
نیروهای انصار الله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت متوقف نشدن تجاوز نظامی، تهدید کردند.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  ضمن رد اتهام‌زنی های بی اساس مبنی بر نقش داشتن ایران در انجام حملات به تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد: اگر تهدیدی علیه ایران مطرح شود، با همان قاطعیتی که به تجاوز اندک پهپاد آمریکایی پاسخ دادیم، جواب خواهیم داد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی