امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۹۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

برای نخستین بار در کشور مردم اهواز می توانند در داخل شهر با قطار جابجا شوند

خرداد؛معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برای نخستین بار در کشور مردم اهواز و شهرهای اقماری آن می توانند برای جابجایی در داخل شهر، از حمل و نقل ریلی استفاده کنند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه در بازدید از خطوط ریلی حومه ای اهواز، اظهار داشت: با هماهنگی شهرداری اهواز مقرر شده 13 توقفگاه شهری برای تردد قطارهای حومه ای در این شهر ساخته شود تا پس از بهره برداری از این توفقگاه ها، مردم اهواز بتوانند در داخل شهر با قطار جابجا شوند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه باید سطح دسترسی مردم به قطارهای حومه ای از شهرهای اقماری اهواز بیش از پیش تسهیل شود، افزود: در این صورت مردم اهواز می توانند به سهولت برای جابجایی خود از ظرفیت های موجود شبکه ریلی و قطارهای حوامه ای استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: خوشبختانه در رینگ مرکزی شهر اهواز ۳ ایستگاه راه آهن وجود دارد که با بهره برداری از 13 توفقگاه ریلی که توسط شهرداری ساخته شده است باعث تسهیل دسترسی مردم در تردد شهر با قطار خواهد شد.

گفتنی است، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی و هیأت همراه، امروز در بازدید خود از خطوط ریلی جنوب کشور، مسائل و مشکلات مربوط به حمل و نقل حومه ای از شهرهای اقماری اهواز و شبکه ریلی استان خوزستان را مورد بررسی قرار داد.

برچسب ها: اهواز ، قطار
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی