امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

۱۲ عضو پ. ک. ک در داخل ترکیه و شمال عراق کشته شدند

خرداد؛ وزارت کشور ترکیه روز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در ادامه درگیری های نیروهای نظامی این کشور با اعضای "حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک)، ۵ نفر از عناصر این گروه در داخل خاک ترکیه و ۷ نفر دیگر در شمال عراق کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در حمله جنگنده های نیروی هوایی ترکیه به محل تجمع اعضای "پ. ک. ک" در مناطق شمالی عراق ۷ نفر کشته و از سوی دیگر در درگیری های استان "سعرد" در جنوب شرق ترکیه ۵ عضو دیگر حزب کارگران کردستان کشته شدند.

ارتش ترکیه از ۲۷ ماه مه (۶ خرداد) با آغاز عملیاتی موسوم به «پنچه» در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از حضور عناصر «پ. ک. ک» است.

در ادامه این عملیات، عملیات های "پنجه ۲" در ۲۳ خرداد و "پنجه ۳" در دوم شهریور برای مقابله با "پ. ک. ک" در شمال عراق آغاز شد.

در مقابل عراق بارها حملات ارتش ترکیه به شمال این کشور را محکوم و از آنکارا خواسته است تا عملیات نظامی خود را در خاک عراق متوقف کند.

حزب کارگران کردستان ترکیه "پ. ک. ک" بیش از ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا مبارزه می ‌کند.
برچسب ها: پ ک ک ، ترکیه ، شمال عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی