امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

وزارت اطلاعات می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست جاسوس نیستند

خرداد؛ نماینده مردم تهران گفت:وزارت اطلاعات می‌گوید بازداشتی‌های محیطی زیست جاسوس نیستند، ولی این افراد همچنان آزاد نشده‌اند و این ظلم آشکار است.

به گزارش ایلنا، غلامرضا حیدری در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲ مهر) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهوری گفت: به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی بفرمایید بر پایه اصل کرامت انسانی  که همواره در اخلاق و معارف اسلامی مورد تاکید است و بر اساس تصریح اصل ۳۸ قانون اساسی مبنی بر ممنوعیت مطلق شکنجه با توجه به برخی اتفاقات اخیر، ضروری است در سیستم کشف جرم و اتهامات سیاسی و امنیتی تجدید نظر شود.

وی افزود: بر اساس نظر وزیر اطلاعات مبنی بر آنکه در ابتدای وزارت خود و پس از آنکه با بررسی‌های بسیار دریافتند کسانی که به عنوان متهم به قتل دانشمندان هسته‌ای به اعتراف در صدا  و سیما وادار به اعتراف شده بودند، بی گناه بودند؛ با پیگیری های وزیر محترم آزاد شدند. ضمن تشکر از وزیر اطلاعات باید پرسید آن بازجو و کارشناس چگونه دچار چنین اشتباه فاحشی شده است.

 عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این قبیل اشتباهات، حق الناس، نقض قانون اساسی و خدشه به دستگاه امنیتی و ضربه به اعتماد ملی چه می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت بازداشتی های محیط زیست خطاب به رئیس جمهوری گفت: با اینکه وزارت اطلاعات می‌گوید که این افراد جاسوس نیستند، اما همچنان آزاد نشده اند؛ این ظلم آشکار است.

حیدری با ذکر حدیث «الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم»، خطاب به رئیس جمهوری گفت: تقاضا می کنیم با کمک قوه قضاییه و استمداد از رهبری انقلاب نگذارید بیش از این اعتماد عمومی مردم خدشه‌دار شود.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی