امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

قیمت روز خودرو؛ کاهش دوباره قیمت خودروهای سایپا

خرداد؛ سرعت کاهش قیمت در بین محصولات ایران خودرو کمتر شده، اما سایپا این کاهش سرعت را جبران کرده است. طوری که در بین محصولات ایران خودرو صرفا رانا، پژو ۲۰۶ و سمند LX در بازار ارزان شده‌اند و در بین خودرو‌های سایپا، پراید و تیبا کمی قیمت‌هایشان را کاهش داده‌اند. طوری که پراید امروز تنها ۹۰۰ هزار تومان تا بازگشت به کانال ۳۰ میلیونی فاصله دارد.

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸

خودرو‌های سایپا امروز بر خلاف روند روز گذشته روی ریل ارزانی افتاده‌اند و اغلب شاهد کاهش قیمت آن‌ها هستیم. برای مثال امروز تیبا صندوق‌دار در بازار با کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی روبرو شده و به ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. با این وجود تیبا ۲ آن را در این کاهش قیمت همراهی نمی‌کند و مثل روز گذشته با قیمت ۵۳ میلیون تومان در بازار ظاهر شده. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای تیبا ۲ حدود یک و نیم میلیون تومان کمتر از قیمت بازار اعلام شده است. ساینا همچنان بر خلاف دیگر خودرو‌های سایپا در بازار کمتر از کارخانه قیمت‌گذاری می‌شود. طوری که سایپا قیمت آن را در طرح‌های فروش ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد، اما با بودجه ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی می‌توان این خودرو را از بازار به صورت نقدی خرید.

قیمت روز پراید امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸

پراید امروز با کاهش قیمتش دوباره ما را به بازگشت به کانال ۳۰ میلیونی امیدوار کرده. امروز پراید سایپا ۱۳۱ در بازار حدود ۵۰۰ هزار تومان ارزان شده و به ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده که کمترین قیمت در چند ماه گذشته به حساب می‌آید. کاهش قیمت پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ بیشتر است. این محصول امروز حدود ۷۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده در بازار با قیمت ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در طرف مقابل پراید وانت یا همان سایپا ۱۵۱ در ادامه روند روز گذشته با ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به ۴۳ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز محصولات سایپا امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۶,۱۰۰,۰۰۰
۴۶,۸۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۰,۹۰۰,۰۰۰
۴۱,۴۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۳,۰۰۰,۰۰۰
۴۲,۷۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۴۸,۲۰۰,۰۰۰
۴۸,۴۰۰,۰۰۰
۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۳,۸۰۰,۰۰۰
۵۳,۸۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸

روند کاهش قیمت محصولات ایران خودرو امروز با سرعت کمتری پیگیری می‌شود. اغلب محصولات سر جایشان ایستاده‌اند و چند نمونه از آن‌ها عهده‌دار کاهش قیمت شده‌اند. برای مثال امروز سمند LX در بازار با کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی روبرو شده و به رقم ۷۲ میلیون تومان رسیده است. در طرف مقابل سمند EF۷ با اینکه هر هفته در طرح‌های فروش شرکت ایران خودرو عرضه می‌شود، همچنان به افزایش قیمت خود ادامه داده و امروز حدود ۴۰۰ هزار تومان گران شده است. قیمت روز سمند EF۷ در بازار ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

پژو ۴۰۵ امروز تغییر قیمتی نسبت به روز گذشته ندارد. طوری که پژو ۴۰۵ GLX همچنان در بازار با قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. مدل دوگانه‌سوز این خودرو با اختلاف چهار میلیونی روی ۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و در بازار حدود ۹ میلیون گران‌تر از نرخ مصوب کارخانه قیمت‌گذاری می‌شود. امروز پژو ۴۰۵ SLX هم سرجایش متوقف شده و حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.  

پژو پارس مثل روز‌های قبل سرجایش ایستاده و هیچ تغییری نکرده است. قیمت روز پژو پارس در بازار ۸۹ میلیون تومان است و حدود ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ وضعیتی مشابه پژو پارس دارد و نسبت به روز گذشته تغییر قیمت ندارد و در بازار با ۹۱ میلیون تومان فروخته می‌شود. در طرف مقابل پژو ۲۰۶ صندوق‌دار در ادامه روند روز قبل ۲۰۰ هزار تومان دیگر ارزان شده و به ۹۱ میلیون تومان رسیده تا با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار روی یک پله ایستاده است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ هم خود را به موج کاهش قیمت رسانده و حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار با قیمت ۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

رانا در ادامه روند کاهش قیمت دیروز، امروز هم ۷۰۰ هزار تومان دیگر ارزان شده و به ۷۴ میلیون تومان رسیده است. باید توجه داشته باشید که نرخ مصوب شرکت ایران خودرو برای رانا تقریبا هفت میلیون کمتر از قیمت بازار، یعنی ۶۷ میلیون تومان است.  

امروز دنا هم مثل اغلب محصولات ایران خودرو سر جایش ثابت ایستاده است. دنا معمولی تیپ ۲ در بازار با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و دنا پلاس تیپ ۱ در بازار ۱۱۸ میلیون تومان است. باید توجه داشته باشید که نرخ مصوب ایران خودرو برای دنا پلاس تیپ ۱ رقمی معادل ۱۱۱ میلیون تومان است. از طرف دیگر دنا پلاس توربو با قیمت ۱۶۳ میلیون تومان، در صدر خودرو‌های داخلی قرار گرفته است. 

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان 
۵۲,۵۰۰,۰۰۰
۵۲,۵۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۲,۰۰۰,۰۰۰
۷۲,۵۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۸۰,۴۰۰,۰۰۰
۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۷۰,۵۰۰,۰۰۰
۷۰,۵۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۷۴,۵۰۰,۰۰۰
۷۴,۵۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۸۹,۰۰۰,۰۰۰
۸۹,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۷۵,۸۰۰,۰۰۰
۷۶,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۹۱,۲۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۷۴,۷۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
دنا پلاس تیپ 1
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ 2
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸

قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور امروز رفتار دوگانه‌ای دارد. جک J۴ در بازار با افزایش قیمت یک میلیون تومانی روبرو شده و حدود ۱۴۲ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما در طرف مقابل شاهد کاهش قیمت در دیگر انواع جک هستیم. طوری که جک S۳ با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۸۴ میلیون رسیده و امروز تقریبا ۲۶ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. جک S۵ هم وضعیت مشابهی دارد و با کاهش یک میلیونی، امروز در بازار ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که حدود ۴۱ میلیون کمتر از قیمتی است که کرمان موتور در طرح‌های فروش این محصول در نظر می‌گیرد.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۴۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۱,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۶۱,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸

محصولات مدیران خودرو امروز هم مثل روز‌های گذشته سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. قیمت روز MVM X۳۳ در بازار حدود ۲۰۳ میلیون تومان قیمت دارد و تقریبا ۳۳ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. به طور کلی مدیران خودرو قیمت محصولاتش را بالاتر از بازار در نظر می‌گیرد و این مورد محدود به MVM X۳۳ نیست. برای مثال MVM X۲۲ دنده‌ای در بازار همچنان ۱۴۲ میلیون تومان است و حدود ۲۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. MVM X۲۲ اتوماتیک هم وضعیت مشابهی دارد و روی ۱۷۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که شرکت مدیران خودرو قیمت این محصول را حدود ۲۵ میلیون تومان گران‌تر و حدود ۱۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. در آخر MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار همچنان ۱۱۲ میلیون تومان است و حدود ۲۸ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز پنجشنبه چهارم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای
۱۴۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک
۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳
۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی