امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰

علت وقوع ۳ حادثه در پتروشیمی غدیر باید بررسی شود/ همه در مقابل حفظ جان کارگران مسئولیم

خرداد؛دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان گفت: اینکه در مدت ۱۰ روز در حین انجام یک اورهال سه حادثه داشته باشیم، ناشی از یک ایراد اساسی در ساختار ایمنی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قربان درویشی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در اهواز اظهار کرد: حفظ جان کارگران در حین انجام کار، از اولویت اصلی یک شرکت است که باید این مساله با آموزش صحیح و رعایت نکات ایمنی در صنعت ما نهادینه شود.

وی با اشاره به حادثه شب گذشته در پتروشیمی غدیر که منجر به مصدومیت چند تن از کارگران این شرکت و سوختگی بالای ۶۰ درصد یکی از کارگران موقت شد، با ابراز تاسف از این حادثه، گفت: متاسفانه در پتروشیمی غدیر، در مدت زمان کوتاهی در حین انجام کار، ۳ اتفاق ناگوار به وقوع پیوست که در این حوادث، تعدادی از کارگران دچار مصدومیت های جزئی و شدید شدند؛ لذا ضرورت دارد که مدیریت ارشد ایمنی و HSC سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سریعا به این مسئله ورود کرده و علت را شناسایی و به اطلاع عموم برساند.

دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان بیان کرد: اینکه کارگری را برای چند روز بکار بگیریم و بعد او را سوخته تحویل خانواده اش بدهیم، عین جنایت است و هرچه سریعتر باید مسببین این سهل انگاری ها شناسایی و با آنان برخورد قانونی شود.

درویشی ادامه داد: اگر گزارشاتی که به ما رسیده مبنی بر عمل نکردن کپسول‌های آتش نشانی در محل حادثه، صحیح باشد، نباید هیچگونه اغماض در این خصوص با مسببین مربوطه بعمل آید.

لازم به ذکر است، در انجام عملیات اورهال پتروشیمی غدیر در چند روز گذشته، ابتدا یکی از مخازن دچار حریق گردید، سپس یک مورد نشت گاز حادثه آفرید و شامگاه گذشته نیز یک حادثه آتش سوزی باعث مصدومیت ۴ تن از کارگران شد که حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی