امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

وزیر خارجه سوریه: از ابتکار صلح هرمز پشتیبانی می کنیم

خرداد؛ وزیر خارجه سوریه با تاکید بر عمق روابط و همکاری راهبردی تهران و دمشق گفت سوریه از ابتکار صلح هرمز و همکاری منطقه‌ای برای امنیت ناوبری این تنگه راهبردی، پشتیبانی می‌کند.

"ولید المعلم" که برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: ما از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصهها پشتیبانی می کنیم.

وی ادامه داد: ما برادر و متحد هستیم. ایران از همان آغاز بحران سوریه، در کنار ما ایستاد. باید تاکید کنم که سوریه از این ابتکار ایران پشتیبانی می کند.

ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد که هدف از آن همکاری میان کشورهای خلیج فارس و دریای عمان به منظور صلح و ثبات منطقه و امنیت دریایی در این منطقه است.

به روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خوش بینیم
ایرنا همچنین نظر وزیر خارجه سوریه درباره کمیته قانون اساسی این کشور و سمت و سوی شکل گیری آن را جویا شد که المعلم در پاسخ گفت: به باور ما، شکل گیری این کمیته دستاوردی بزرگ برای ملت سوریه است. در صورت پایان مداخله خارجی در امور داخلی سوریه، ما درباره عملکرد این کمیته خوش‌بین هستیم.

کمیته قانون اساسی سوریه زیر نظر سازمان ملل برای بازنگری در قانون اساسی این کشور تشکیل شده است.

این کمیته متشکل از دولت قانونی سوریه، نمایندگان معارضان در گفت ‌وگوهای بین‌ سوری، کارشناسان سوری، جامعه مدنی، سران عشایر و زنان است.

 وزاری خارجه روسیه، ایران و ترکیه به عنوان ضامنان روند آستانه، موافقت خود را برای کمک به تشکیل نخستین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو اعلام کرده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی