امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

انصارالله یمن ۲۹۰ اسیر جنگی ائتلاف سعودی را آزاد کرد

خرداد؛ کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که حوثی های یمن (انصار الله) 290 نفر را که سال‌ها در بازداشت به سر می‌بردند، آزاد کردند. 

به گزارش فرارو، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرا گفت: ما ابتکاری را از طرف خود به سازمان ملل متحد برای آزادی 350 زندانی و بازداشت شدگان که در فهرست توافق سوئد قرار داشتند، ارائه کرده ایم و از سازمان ملل متحد خواسته ایم تا بر متجاوزان فشار وارد کند تا اقدام مشابه را برای آزادی اسرا در پیش گیرند.

ترکی السعدی یکی از آزادشدگان گفت: از خدا به خاطر این آزادی و از رهبری سیاسی و انقلابی به خاطر این ابتکار انسان دوستانه برای آزادی زندانیان تشکر می‌کنیم و از هر دو طرف (حوثی‌ها و ائتلاف به رهبری سعودی) می‌خواهیم تا درباره حل مسئله زندانیان بر پایه بشردوستانه همکاری کنند و به رنج خانواده‌های آن‌ها خاتمه دهند.

در همین حال مارتین گریفیس فرستاده سازمان ملل در امور یمن از اقدام یک جانبه انصار الله در آزادی اسیران جنگی استقبال کرد.

پیشتر نیز وی از اقدام انصارالله در آزادی یکی از اسیران سعودی تقدیر کرده بود.

وی ابزار امیدواری کرد که طرف های درگیر در یمن،  به یک توافق فراگیر برای مبادله اسیران دست یابند.

پرونده مبادله اسیران یکی از موضوعات اساسی در موضوع گفت وگوهای یمنی - یمنی است که تلاش ها در این زمینه همواره ناکام بوده و فقط در برخی موارد با میانجیگری های محلی، مبادله شماری از اسیران انجام شده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 (تصاویر)

(تصاویر)

برچسب ها: انصارالله یمن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی