امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد

خرداد؛ نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه طرح جدید و نهایی دولت این کشور درباره نحوه اجرای خروج از اتحادیه اروپا برگزیت را رونمایی و یک نسخه آن را به این اتحادیه تسلیم کرد.

بوریس جانسون در این طرح پیشنهاد کرده است که طرح پشتیبانی ایرلند شمالی از پیش‌نویس توافق‌نامه برگزیت که آذر ماه گذشته میان دولت ترزا می و سران کشورهای اروپایی تصویب شد، حذف و به جای آن ترکیبی از کنترل تبادل کالا و تبعیت از مقررات بازار مشترک اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته شود. به این ترتیب که ایرلند شمالی همراه با انگلیس در موعد مقرر از اتحادیه اروپا خارج شده اما تا سال ۲۰۲۵ از قوانین و مقررات بازار مشترک اتحادیه اروپا تبعیت می کند.

جانسون در این نامه خطاب به ژانکلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نوشته است که طرح پشتیبانی که در توافقنامه قبلی برگزیت، مبنی ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده بود «راه به جایی نمی برد».

او امیدوار است که اتحادیه اروپا پیش از برگزاری اجلاس سران که ۱۵ روز دیگر برگزار می شود، با طرح او موافقت کنند. در بهترین حالت جانسون کمتر از دو هفته تا مهلت اجرای برگزیت فرصت خواهد داشت تا توافق به دست آمده را به تایید پارلمان کشورش برساند.

کمیسیون اروپا امروز تایید کرد که طرح جانسون را دریافت و آن را بررسی خواهد کرد. مقامات دولت انگلیس خوش بین هستند که ظرف مدت ده روز آینده با اتحادیه اروپا به توافق برسند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی